Je to definitivně jasné, že se již po předposledním, 20. kole strakonického hokejového přeboru mužů letošním vítězem stala TJ Sokol Malá Víska.
Maloveští měli mít sice volno, ale nakonec na zimním stadionu ve Strakonicích sehráli dohrávku odloženého zápasu s tamním Dioritem, který si dělal rovněž ambice na konečné prvenství. Malá Víska však neponechala nic náhodě, v duelu přesvědčivě zvítězila a získává přebornický titul.

Povedený zápas odehrál v Klatovech Start VD Luby. Ve vyrovnaném derby zápase porazil HC Horažďovice a bodově se dotáhl na druhý Diorit Strakonice.
Sušičtí hokejisté mají poslední šanci si udobřit své fanoušky, protože po dvou výhrách nyní prohráli ve Strakonicích s HC Katovice a jejich soupeř se na ně ze šestého místa bodově dotáhl.

Diorit Strakonice - Sokol Malá Víska 1:8 (1:5, 0:1, 0:2). Souboj o čelo tabulky nečekaně jednoduše ovládli hokejisté Malé Vísky. Ti sice neodjeli do Strakonic v nejsilnější sestavě, ale na jejich hře to nebylo znát, protože vše dohnali bojovností a nasazením. I domácímu Dioritu chybělo několik opor, přesto měl v první třetině kombinačně navrch. V koncovce se mu však vůbec nedařilo. Hosté si sice moc příležitostí nevytvořili, ale dali pět branek, většinou z rychlých protiútoků, a to bylo klíčové.

Po první třetině bylo prakticky rozhodnuto, Malá Víska si náskok pečlivě hlídala zodpovědnou obrannou hrou, a tak se zbytek zápasu dohrával jen z povinnosti. Výhra posadila klatovského zástupce v soutěži s náskokem na 1. místo tabulky a nic nemůže změnit ani zápas posledního kola. Malá Víska se stala vítězem Strakonického přeboru v soutěžním ročníku 2010/2011.

Branky Malé Vísky: M. Kochman a Kořínek 2, Kotěšovec, M. Vlček, Papoušek, Kuželík.

Start VD Luby - HC Horažďovice 5:1 (1:0, 2:1, 2:0). Derby přineslo bojovný vyrovnaný hokej, ve kterém patřili k nejlepším brankáři obou týmů - domácí Krs a hostující Tábor. Domácí Start byl přece jen trochu aktivnější, důraznější v koncovce, a to rozhodlo o zisku cenných bodů. Úvodní gól zaznamenal Kamil Pikhart, přihrávkou mu asistoval jeho bratr Radek. Ve druhé třetině navýšili skóre Lub na 3:0 Radek Pikhart (asistence K. Pikhart) a Kuželík, kterému u gólu asistoval Hochman. Horažďovičtí hokejisté se prosadili následně, na 1:3 snižoval Panský. To však bylo z jejich strany vše. Ve třetí třetině jistili náskok Lub Hochman s Dvořákem a uzavřeli skóre na 5:1. Výhrou se Luby dotáhly na druhý Diorit Strakonice, v neděli je ale čeká těžký soupeř - Malá Víska.

Branky: K. Pikhart, R. Pikhart, Kuželík, Dvořák, Hochman - Panský.

Zápasy posledního, 21. kola se hrají v neděli 13.března. V Klatovech proti sobě nastoupí od 16 hodin Malá Víska a Luby, ve Strakonicích od 16.30 hodin Horažďovice a Katovice a v Sušici ve stejný čas TJ Sušice a Diorit Strakonice.

Karel Šot