Maloveští nakonec odehráli jen jeden – Winter klasik na otevřeném kluzišti ve Stříbře. Druhý duel, ve kterém se měli doma střetnout s SK Z Bor.Hosté sice přijeli, ale pro malý počet hráčů nenastoupili k utkání. Maloveští tak vyhráli kontumačně.

HC Buldoci Stříbro – TJ Malá Víska 4:2

Malá Víska v prvním kole porazila doma Stříbro 4:2. Ve Stříbře je však otevřené kluziště, na které jsou domácí lépe připravení. Doposud tam pouze dvě družstva dokázala remizovat, ostatní zápasy vyhrálo Stříbro.

„Hřiště dostatečně nesplňuje podmínky pro hru. Špatné osvětlení, čáry a buly pro vhazování nejsou vůbec vidět. Nejvíce nám dělaly problémy ofsajdy. Modrá čára je posunuta podle nových pravidel a ve Stříbře je střední pásmo malé. Naši obránci si při vyhazování do středního pásma mysleli, že je puk venku, ale z toho těžili obránci Stříbra a pochytali převážnou většinu puků na modré," uvedl vedoucí mužstva Malé Vísky Pavel Král.

Vstup do utkání vyšel hostům. Již ve 3. minutě otevřel Zhvakin skóre po přihrávce Rašky. Hosté vyrovnali v 7. minutě. Hrálo se ve vysokém tempu a o něco lépe na tom byli domácí. Do druhé třetiny vstoupilo lépe Stříbro, když v 17. minutě zvýšilo na 2:1. Hosté se trápili se založením útoku, vždy to končilo ofsajdem. Ve 21. minutě sice Kopidlanský vyrovnal na 2:2, ale ve 25. minutě byl vyloučen maloveský Šimsa a domácí přesilovou hru využili. Ve třetí třetině byli hosté čtyřikrát na trestné lavici a Stříbro tuto výhodu dokázalo zužitkovat. Ve 33. minutě vedlo 4:2 a tímto výsledkem nakonec zápas skončil.

Třetiny: 1:1, 2:1, 1:0. Branky a nahrávky Malé Vísky: Zhvakin (Rašek), Kopidlanský.

Sestava Malé Vísky: Sika, K. Kuželík, Rašek, Papoušek Jaroslav, Hanák, Král Pavel, Kopidlanský, Kořínek, Kosohorský, Papoušek Jiří, Šimsa, Zhvakin.

TJ Malá Víska – SK Z Bor 5:0 kontumačně.