Oba týmy na strakonickém zimním stadionu zvítězily a připsaly si do tabulky další dva mistrovské body.

Diorit Strakonice - Sokol Malá Víska 3:4 (0:2, 2:2, 1:0). Hokejisté Malé Vísky šli do zápasu s odhodláním získat oba body. Poučili se z prvního měření sil, kdy zápas skončil remízou. Malé Vísce patřila zcela jasně úvodní třetina, rychlými góly se ujala vedení a její hráči diktovali tempo hry. Po přestávce se ale domácí Diorit hodně zlepšil, jeho hru dirigoval především Václav Král, bývalá opora Českých Budějovic. Hra se vyrovnala, domácí chtěli srovnat skóre, ale obrana hostí pracovala na jedničku. Navíc se Malé Vísce podařilo po brejcích navýšit skóre až na 4:0. Diorit z toho byl hodně zaskočený, ale ani nepříznivé skóre jeho hráče nezlomilo. Vytrvalým tlakem snížil ještě ve druhé třetině na 2:4, ve třetí pak dal kontaktní gól a chtěl alespoň vyrovnat. To se ale domácím nakonec nepodařilo. Malá Víska zlepšenou hrou ve vlastním pásmu o gól cennou výhru udržela. V samotném závěru jí pomohlo i štěstíčko, když domácí Diorit v power play nastřelil tyč.

„V tomto zápase se ukázalo, jak je dobré mít tři vyrovnané pětky. Zatímco předchozí zápas rozhodla první pětka, v tomto se klukům příliš nedařilo, ale zase zahráli výborně kluci z druhého útoku. Karel Janoušek se podílel na všech vstřelených brankách a úspěšní byli i bratři Vlčkové,“ uvedl k zápasu Václav Nauš z Malé Vísky.

Branky Malé Vísky: K. Janoušek 2, D. Vlček a M. Vlček.

HC Katovice - Start VD Luby 4:8 (1:2, 2:2, 1:4). Domácí Katovice se mohutně posílily o nejlepší hokejisty TJ Drahonice, které před deseti dny vystoupily ze soutěže, a tak na lubský Start čekal zdatný soupeř. Po celé dvě třetiny byli domácí hokejisté Startu rovnocenným soupeřem. Hra se přelévala od jedné branky k druhé, brankáři obou týmů patřili k oporám. Skóre úvodní třetiny otevřel lubský Dvořák, domácí však rychle srovnali, ale poslední slovo měl opět lubský Kuželík, který dostal Luby do vedení 2:1. Vyrovnaný souboj pokračoval i ve druhé třetině. Ve 30. minutě se hostům podařilo vstřelit dva slepené góly (R. Pikhart, Hochmann), svému soupeři odskočili a stále se tlačili do útočení. Zapomínali ale často bránit a umožnili tak domácím Katovicím snadno snížit na 3:4. Rozhodla třetí třetina a především Martin Šimek, který hned v úvodu dal dvě branky a posunul svůj tým k vytouženému vítězství. I v další části hry měl lubský Start převahu i řadu dalších gólovek, svoji druhou brankou v zápase přidal Roman Kuželík a na konečných 8:4 upravoval dělovkou Jan Hůla.

Branky Lub: Šimek a Kuželík 2, Dvořák, R. Pikhart, Hochmann, J. Hůla.

V dalším kole se představí v neděli 19. prosince na ZS v Klatovech Start VD Luby, který od 13 hodin hostí Diorit Strakonice. Ve stejný den se hraje na ZS ve Strakonicích derby HC Horažďovice - TJ Sušice, které začíná v 16 hodin. Malá Víska má volno.