V tom sobotním Luby porazily Nýrsko vysoko 14:2, naprosto stejným výsledkem pak v neděli vyhrála na zimním stadionu v Klatovech Sušice nad Flórou Domažlice.

Jedinou kaňkou tohoto víkendu bylo vyloučení nýrského Michala Šmída do konce utkání za hrubý zákrok na soupeře se zraněním, které bude řešit disciplinární komise Okresního svazu ledního hokeje Klatovy.

V tabulce k posunům nedošlo. Stále vede TJ Sokol Malá Víska těsně před Startem VD Luby a Sušicí.

Do konce základní části soutěže zbývá odehrát jen dva zápasy. Dohrávka 15. kola Malá Víska – Staňkov je na programu v sobotu 16. února od 11.45 hodin na zimním stadionu v Klatovech, v Sušici se odehraje v neděli 17. února od 17.00 hodin dohrávka 14. kola Sušice – Luby. Tento duel má velký náboj. Vyhrají-li Luby, půjdou do play off z prvního místa (byly by lepší na vzájemné zápasy s Malou Vískou) a jejich soupeřem by bylo Nýrsko, ztratí-li bod, či body, čeká oba soupeře (Sušici i Luby) další vzájemný zápas v semifinále play off o postup do finále.

Už dnes je jisté, že o konečné páté a šesté místo v tomto přeboru si to v play off rozdají zástupci ze sousedního Chodska HC Flóra Domažlice a HC Tempo Staňkov.

Start VD Luby – SKP Okula Nýrsko 14:2 (2:1, 4:0, 8:1). První třetina byla nečekaně vyrovnaná, ale pak favorizovaný Start převzal taktovku do svých rukou a zápas dotáhl do dvouciferného vítězství. Hosté nestíhali, často faulovali a v přesilovkách také často inkasovali. Brankář Lukáš Kváč si pořádně zachytal, dokonce dvakrát zlikvidoval trestná střílení lubských hráčů, ale dvouciferné porážce nezabránil. Kaňkou tohoto duelu byl zákeřný zákrok nýrského Michala Šmída na soupeře, za který obdržel trest ve hře (25 minut – do konce utkání) a bude ho řešit disciplinární komise řídícího Okresního svazu ledního hokeje Klatovy.

Branky: Kalaš 4, Zahálka a J. Hůla po 2, Janoušek, Ostrovský, Příborský, K. Pikhart, R. Pikhart, P. Hůla – Sedláček 2. Vyloučení: 3:12, z toho hostující Šmíd TH 25 minut. Rozhodčí: Josef Bouzek – Petr Adamec, Tomáš Babka.

HC Flóra Domažlice - TJ Sušice 2:14 (0:3, 2:6, 0:5). Favorizovaná Sušice šla do vedení v 8.minutě po střele Koryťáka, vzápětí zvýšil na 2:0 Patrik Korál a zdálo se, že brankostroj bude pokračovat. Flóra však bojovala, hrála sympatický, otevřený hokej. Inkasovala sice v oslabení ve 20. minutě, ale v úvodu druhé třetiny snížila Jarkovským a Soukupem na 2:3 a soupeři naznačila, že spát na vavřínech se nevyplácí. Hosté ze Sušice se však brzy znovu dostali do potřebného tempa. Svého soupeře přebruslili i herně přehrávali, začali střílet i potřebné branky. Nakonec z toho byl další dvouciferný výsledek.

Branky: Jarkovský, Soukup – Koryťák, Pokorný a Lemberger po 3, Svoboda 2, Korál, Zahálka, Vávrů. Vyloučení: 7:2, z toho domácí Soukup na 20 minut. Rozhodčí: Radka Růžičková – Aleš Peksa, Michal Rubáš.