HC KOBRA PRAHA – 
SHC KLATOVY 4:4

Hosté zaskočili domácí a hned z první útočné akce šli po čtvrt minutě do vedení. Kobra vyrovnala ve 13. minutě a v 19. minutě překlopila skóre na svoji stranu. Klatovy ale stačily odpovědět ještě do závěru první třetiny a do šaten se šlo za nerozhodného stavu.

Ve druhé třetině branky padat nepřestaly, a to na obou stranách. Třetí gól dali jako první v polovině zápasu domácí, ale remízový stav vrátil ještě ve stejné minutě svým druhým gólem klatovský Krliš. Za další dvě minuty už Klatovy po trefě Slavíka vedly, ale také druhá třetina skončila po trefě Kuchty remízou. V závěrečné třetině již branka nepadla, a tak se soupeři rozešli smírně 4:4.

„Byl to náš první zápas a můžeme být spokojeni s tempem i nasazením hráčů, měli jsme i spoustu šancí. Bylo tam i dost nepřesností, to je ale na první zápas normální," zhodnotil zápasový vstup do sezony trenér SHC Klatovy Pavel Vostřák.

Třetiny: 2:2, 2:2, 0:0. Branky a nahrávky: 13. Pulkrab (Slanina, Semrád), 19. Antončík (Strnad), 29. Semrád (Strnad), 39. Kuchta (Verbík, Bureš) – 1. Krliš (Suchý, Tulačka), 20. Němec (Michel), 29. Krliš (Slavík, Tulačka), 31. Slavík (Suchý). Vyloučení: 4:4.

Sestava SHC Klatovy: Štekr (Sochůrek) – Slavík, Holý, Leština, Špaček, Houfek, Kubík – Tulačka, Krliš, Suchý, Němec, Beneš, Michel, Pacanda, Topinka, Vlček, Jakubec.

Další přípravný zápas sehrají Klatovy již dnes od 18 hodin v Písku. V sobotu vyrazí za svým soupeřem do Německa k souboji s EHC Bayreuth (18.00). Domácím fanouškům se poprvé představí v úterý 16. srpna v 18 hodin v atraktivním zápase s extraligovým klubem HC Škoda Plzeň.