SHC KLATOVY – HC BANÍK SOKOLOV 4:1

Domácí se první desetiminutovku dostávali do tempa, jinak ale byli celý zápas lepším týmem a vypracovali si mnohem více gólových šancí než soupeř. Klatovy po gólech Pacandy a Leštiny vyhrály první třetinu 2:0. Ve druhém dějství domácí v aktivitě nepolevili a odměnou jim byl třetí gól, když v přečíslení přesně zakončil Uhlík. Klatovy měly i další šance, ty největší neproměnili sami před gólmanem Pacanda a Tulačka. Na druhé straně se předvedl i gólman Sochůrek, který zlikvidoval nájezd Kukly.

Třetí třetinu začali domácí krásnou přesilovkovou kombinací, na jejímž konci skóroval Tulačka. Sokolovský gólman měl pořád plné ruce práce, nejvíc při šancích Tulačky a Preshevy, hodně střel také poslali klatovští hráči vedle branky. V závěru se gólu dočkali i hosté, čestný úspěch zaznamenal Trapl. Stínem zápasu bylo zranění Holého, který musel na rentgen prstu.

„Jsem rád, že jsme hráli zodpovědně a snažili jsme se o hokej, který chceme předvádět. Byly tam i pěkné akce," byl po zápase spokojen klatovský trenér Pavel Vostřák.

Třetiny: 2:0, 1:0, 1:1. Branky a nahrávky: 10. Pacanda (Uhlík, Topinka), 16. Leština (Němec), 25. Uhlík (Krliš), 41. Tulačka (Krliš, Švarc) – 59. Trapl (Kašpar). Rozhodčí: Bouzek – Hrdlička, Malý. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 70.

Sestava Klatov: Sochůrek (Štekr) – Holý, Slavík, Houfek, Kubík, Leština, Kulhánek, Muchka, Krliš, Švarc, Tulačka, Uhlík, Topinka, Pacanda, Presheva, Němec, Vlček.

Klatovy vstoupí do 2. ligy ve středu 14. září v 18 hodin doma s Děčínem.