„Trénujeme v Plzni, protože jediným z Klatov z loňského kádru je Honza Topinka. Ten teď čeká, zda nedostane nabídku z první ligy, tak uvidíme, jestli mu to vyjde. Někteří kluci měli zkouškové období, jiní chodí do práce nebo na brigády, takže se scházíme v menším počtu. Jsem rád, že se nám podařilo domluvit každý pátek led v Třemošné. Tam chodili skoro všichni,“ řekl k přípravě trenér SHC Klatovy Pavel Vostřák, který potvrdil, že spolupráce mezi HC Klatovy a HC Škoda Plzeň bude pokračovat i v příští sezoně. „Vypadá to, že budeme hrát s ještě mladším manšaftem než loni. Uvidíme, jak to bude vypadat, až se sezona rozběhne. Ještě řešíme otázku gólmanů. Z hráčů, kteří tady byli loni, s námi zatím nejsou Michal Špaček a Milan Švarc, kteří bojují o smlouvy ve vyšších soutěžích, a Martin Beneš. Zase tým doplní kluci, kteří momentálně trénují s áčkem. Otázka kádru je momentálně pořád ještě otevřená,“ doplnil Vostřák.

První přípravný zápas sehrají klatovští hokejisté 1. srpna v Plzni s prvoligovou Kadaní a další utkání budou v rychlém sledu následovat. „Zápas s Kadaní pro nás bude zajímavé srovnání. Uvidíme, jak se nám podaří kádr poskládat. Máme naplánováno poměrně dost přáteláků, protože si myslím, že kluci, a hlavně ti z plzeňské juniorky, si potřebují zvyknout na dospělý hokej. Loni bylo vidět, že někteří s tím měli ze začátku problémy,“ vysvětlil Vostřák velký počet zápasů před startem sezony. Klatovy se v přípravě kromě Kadaně střetnou se Slavií Praha, dvakrát s Kobrou Praha, Sokolovem, Pískem a týmem David Servis České Budějovice a 3. září přivítají na klatovském stadionu extraligovou Škodu Plzeň. Druhou ligu odstartují 13. 9. doma s Nymburkem.

Komplikací podle Vostřákových slov je, že Klatovy byly pro nadcházející sezonu nalosovány do skupiny Střed. „Místo toho, abychom hráli s Mostem, Řisuty, Letňany nebo Kobrou, budeme jezdit skoro na Moravu,“ nebyl nadšen klatovský trenér.