Skóre atraktivního zápasu otevřel ve čtvrté minutě kanonýr Dan Krásný a Gladiátoři, kteří minulý týden ochutnali historicky první porážku v Klatovské hokejové lize, vedli. Bleskově mohl odpovědět Škarda, ale proti byl gólman Štefl, jenž se vyznamenal. Tentýž hráč se radoval o tři minuty později, když se prosadil po individuální akci, kterou zakončil střelou nad Šteflovo rameno. Za nedlouho se pod víko Šteflovy branky trefil Vísner a Kdyně rázem vedla.

Krajská liga, 17. kolo: HC Klatovy (na snímku hokejisté v bílých dresech) - HC Domažlice (modří) 7:4.
FOTO, VIDEO: Výhra před fantastickou kulisou. Hokejisté doma zdolali Domažlice

Ve čtrnácté minutě Kdyně neproměnila velkou šanci, a tak přišel trest z hole Pártla, který těsně před první sirénou srovnal na 2:2. Ve třetí minutě druhé periody ovšem vrátil Kdyni vedení Škarda. O pět minut později vyrovnal Dan Krásný, když se prosadil střelou na bližší tyč. Minutu na to Kdyně předvedla krásnou akci, kterou zakončil Škarda a dokonal tak hattrick. Za chvíli přišel další hattrick, který si připsal Gladiátor Dan Krásný, a za další minutu otočil skóre Marek. Do třetí části hry šli tak Gladiátoři s jednogólovým vedením. V páté minutě závěrečné hry se podruhé v zápase prosadil Marek, Gladiátoři vedli o dvě branky a zdálo se být hotovo. Jenže Kdyně nesložila zbraně, ve čtyřicáté minutě využil přesilovku Bednář střelou z mezikruží a v poslední minutě tentýž hráč srovnal, když výstavní bombou pod víku využil hru bez brankáře.

„Bod samozřejmě bereme, ale myslím si, že jsme měli na víc. Soupeře jsme výrazně přestříleli a podle mého názoru i přehráli, ale máme delší dobu problémy s produktivitou, což se ukázalo i v tomhle zápase. Na stejný počet gólů potřebujeme obvykle dvojnásobný počet střel než soupeř, to nás sráží," posteskl si kapitán hokejistů HC Warriors Kdyně David Dvořák.

AHC Gladiators – HC Warriors Kdyně 6:6

Třetiny: 2:2, 3:2, 1:2. Branky a nahrávky: 4. D. Krásný (Václavovic, Pártl), 14. Pártl, 23. D. Krásný (Pártl), 24. Krásný, 25. Marek (Václavovic), 35. Marek (P. Král) – 8. Škarda, 9. Vísner, 18. Škarda (Dvořák), 24. Škarda (Dvořák), 40. Bednář (Škarda, Vísner), 45. Bednář (Sloup, Vísner). Rozhodčí: Uldrych, J. Brtník. Vyloučení: 5:2. Využití přesilových her: 0:1. Góly v oslabení: 0:0. Střely na branku: 21:36. Diváci: 11. Aréna: zimní stadion Klatovy. Sestava AHC Gladiators: Štefl - D. Krásný, O. Krásný, Václavovic, Musil, Šimek, P. Král, Němec, Marek, Pártl, Hejduk. Sestava HC Warriors Kdyně: Sazama – Hána, Dvořák, Sloup, Škarda, Lagron, Bednář, Novák, Vísner.

Autoři: Martin Mangl a Martin Karlík

V rámci dalšího kola finálové skupiny volejbalistek (o 1. až 6. místo) krajského přeboru se utkají proti sobě oba týmy SK Volejbal Klatovy.
Kam za sportem? Na třaskavý mač volejbalistek, ale i souboj hokejového Startu