Po debaklu 3:12 minulou sobotu na ledě pražské Kobry se po týdnu Klatovští vrátili domů s další nadílkou – tentokrát od Řisut.

HC Řisuty – HC Klatovy 9:4

Jako zlý sen musel klatovským hokejistům připadat začátek sobotního utkání. Po dvou minutách a 27 sekundách totiž neuvěřitelně prohrávali 0:4.

Již třetí gól vyhnal klatovského gólmana Pravdu z branky a na jeho místo nastoupil Lejsek. Ten ale také prakticky hned inkasoval. Do první sirény už žádný další gól nepadl, a tak výsledkem 0:4 z pohledu Klatov také první třetina skončila.

A aby toho nebylo málo, domácí během dvou minut druhé třetiny vstřelili další dvě branky a Klatovy byly zralé na „ručník". Dokázaly se ale přece jen trochu vzchopit a ke konci druhé části hry snížily Pacandou a Steinerem „alespoň" na 2:6.

Pacanda byl při chuti a ve 46. minutě svým druhým gólem vlil trochu naděje na domácí lavičku. Řisuty za necelé čtyři minuty využily nabídky trestného střílení a znovu odskočily na rozdíl čtyř branek. Steiner také svým druhým gólem následně ještě snížil na 4:7, ale pak již úřadovali jen domácí. Na Steinerův gól odpověděli hned po 42 sekundách a pět sekund před koncem při přesilovce domácí Landa upravil skóre na konečných 9:4.

Branky a nahrávky: 1. Náprstek, 2. Veber, 3. Slánský, 3. Vyšín, 31. Vlček (Veber), 32. Vyšín (Vodička), 50. Vodička, 57. Vlček (Vodička), 60. Landa (Kos) – 38. Pacanda (Topinka), 40. Steiner (Blumentrit), 46. Pacanda (Topinka), 57. Steiner (Pavlis). Vyloučení: 5:11.

Sestava HC Klatovy: Pravda (4. Lejsek) – Mrázek, Zeman, Hucl, Marinec, Blumentrit, Fait, Steiner, Pacanda, Topinka, Bernad, Pavlis, Pitel, Vizinger, Bastl, Vondryska, Čuban, Kodýtek.