Na tamním stadionu přes 800 diváků vidělo 11 gólů, z toho devět v síti Klatov.

HC Stadion Vrchlabí – HC Klatovy 9:2

První třetina hostům z Klatov nevyšla, možná kvůli únavě z dlouhé cesty za soupeřem. Vrchlabí totiž rychle otevřelo skóre, v 6. minutě vedlo již 2:0. Hosté se do šancí příliš nedostávali, za to domácí byli při chuti a vytvořili si řadu dalších šancí. A ještě jedna z nich jim ve 12. minutě vyšla, a tak se do šaten odcházelo za pro Klatovy nepříznivého stavu 0:3.

Vrchlabí mohlo zvýšit hned ve 23. minutě, ale dva jeho hráči nevyužili nájezdu dva na jednoho. A pak se do hry dostali hosté. Topinkův únik ve 27. minutě ještě vrchlabský gólman Jeschke dokázal zlikvidovat, ale za chvíli už během 28 sekund lovil dvakrát puk za svými zády – v čase 31:00 ho prostřelil Bernad a vzápětí dostal Klatovy do hry Bastl. Hosté zvýšili aktivitu, ale branky Svobody v 36. minutě a Šťastného v 37. minutě je zase zchladily. Domácím tak zůstal do třetí třetiny třígólový náskok.

Vrchlabí začalo poslední část hry znovu zostra, ve 41. minutě ale klatovský gólman Mastík tým podržel. Hosté přečkali 14sekundové oslabení 3 na 5, ale další rána přišla ve 46. minutě, kdy rozhodčí vyloučili Čubana na 5 minut + do konce utkání za hrubost navíc s 10minutovým osobním trestem za nesportovní chování. A v přesilovce Vrchlabí nejdřív ve 48. minutě po dvou rychlých brankách vyhnalo z klatovské branky Mastíka, za kterého nastoupil Rückl. Ale ani ten neměl moc dlouho klid – v 50. minutě i on v oslabení inkasoval a Vrchlabí vedlo již 8:2. Hosté se definitivně „složili". Domácí měli poté během minuty k dispozici dvě trestná střílení, která ale neproměnili. Navíc 64 sekund před koncem byla potrestána dvouminutovým trestem klatovská hráčská lavice a k tomu přišel další pětiminutový trest + OK. Vrchlabí pak dovršilo svoji kanonádu 16 sekund před koncem svým devátým gólem.

„První třetinu jsme zaspali, to přiznávám. Ale za stavu 2:5 nás prostě zařízl slovenský hlavní rozhodčí. Pavel Čuban šel do normální šarvátky, čekali jsme, že bude vylučovat na obou stranách, ale vyloučil na pět minut jen jeho. Dostali jsme v tomto oslabení tři góly a bylo hotovo. Sudí to dovršil dvěma trestnými stříleními, která naštěstí gólem neskončila. Jsem hodně naštvaný – jedeme na zápas pět hodin s mladými kluky, kteří se opravdu snaží, a je to k ničemu, když nás rozhodčí od stavu 2:3 vůbec nepustí do hry," zlobil se po zápase klatovský trenér Radek Mužík.

Třetiny: 3:0, 2:2, 4:0. Branky a nahrávky: 3. Svoboda (Březina, Kolář), 6. Pulec (Filip D.), 12. Svoboda (Bláha, Březina), 36. Svoboda (Březina, Bláha), 37. Šťastný (Oppelt), 47. Bláha (Svoboda), 48. Fořt (Hlaváč), 50. Bláha (Svoboda), 60. Poskočil (Gengel, Hamerský) – 31. Bernad (Topinka), 32. Bastl (Vizinger). Diváků: 813.
Sestava HC Klatovy: Mastík (48. Rückl) – Růžička, Zeman, Hucl, Martinec, Haney, Blumentrit, Kodýtek, Krch, Topinka, Bernad, Uhlík, Farný, Pitel, Bastl, Vizinger, Vondryska, Čuban

Ostatní výsledky: Pelhřimov – Jindřichův Hradec 6:3, Bílina – Sokolov 2:5, Moravské Budějovice – Klášterec n/O 9:1, Řisuty – Kobra Praha 3:4 PP, Milevsko – Tábor 1:8, Nymburk – Jablonec 5:2, Kolín – Žďár n/S 7:2.

V dalším kole se klatovští hokejisté představí na domácím ledě, a to v sobotu 26. října, kdy nastoupí od 17.30 hodin proti Děčínu. Ten má o tři body více a v tomto kole měl volno.