O tom, kdo Straku na trenérském postu v klatovském týmu nahradí, se momentálně jedná. „V současné době máme rozjednáno několik jmen, ale ta zatím z pochopitelných důvodů říct nemohu. V hledáčku máme místní i plzeňské adepty. Ale určitě bychom chtěli mít jasno do začátku letní přípravy, tedy do května. Co se týká Radka Mužíka, s tím máme předjednáno další působení v roli trenéra, máme i předběžný příslib od hráčů, že by měli zůstat,“ řekl Deníku prezident klubu HC Klatovy Václav Šimek.

Trenér Radek Mužík tedy na lavičce „osiřel“ a také on se aktivně zapojil do jednání o nástupci Michala Straky, se kterým, jak sám přiznal, se loučil těžce.
„Dělalo se mi s ním naprosto skvěle. Osobně mě to hodně mrzí, že Michal u nás skončil, ale na druhou stranu ho chápu. Jeho bratr Martin je osmdesátiprocentním majoritním vlastníkem Plzně, tak jsem samozřejmě věděl, že to přijde. Ale upřímně, čekal jsem to tak za rok dva. Ale je to tady, tak se s tím musíme vypořádat. Samozřejmě po náhradě za Michala se už rozhlížím, mám už i někoho vytipovaného, ale teď jméno neřeknu, na to je ještě opravdu moc brzy. Ale sezona teprve nedávno skončila, začátek nové je daleko, takže stát se ještě opravdu může cokoliv, “ řekl trenér Mužík.

V roli trenérů „řezníků“ se v poslední době objevovala jména, která byla spjata s HC Plzeň 1929, a tak se nabízí otázka, jak bude po odchodu Straky z Klatov pokračovat spolupráce s plzeňským klubem. „Myslím, že se nic nezmění. Spíš bych řekl, že teď, když je Michal v Plzni u áčka, bude naše spolupráce s plzeňským klubem ještě lepší,“ dodal s úsměvem Mužík.