Helma, která má na bradě a nahoře slovenský státní znak a Tatry jako symbol Slovenska, vnikla v dílně sušické firmy KORAL desing rukama Bohumila Korála.

Nástřik masky mu trval zhruba sedm hodin, nebylo to podle jeho slov nic náročného, motiv byl jednoduchý. Slovenský gólman za masku zaplatil okolo 2500 Kč.

„Helmu si Ján Laco nechal ode mě udělat přímo na olympijské hry. Návrh si nechal udělat u grafického návrháře, se kterým spolupracuji, a já jsem podle něj nástřik na masku udělal," vysvětlil, jak se sušická stopa otiskla v Soči, Bohumil Korál, který přiznal, že kvůli tomu bude Lacovi fandit, ale jen v případě, že Slováci nebudou hrát proti Čechům.

„Olympiádu samozřejmě sleduji, fandím všem našim sportovcům, nejen hokejistům, i když k tomuto sportu mám nejblíže – rekreačně jsem ho dlouho hrál i trénoval mládež a nyní trénuji sušické muže ve strakonickém přeboru. A co týká výsledků našich sportovců v Soči – zatím super," uvedl Korál.

Toho ale samozřejmě trochu mrzí, že jeho dílo není na masce českého gólmana. „Kdyby na olympiádu jeli Pavel Francouz nebo Jakub Štěpánek, ti by měli masku ode mě. Ale Ondřej Pavelec chytá v NHL a nechává si masky dělat tam, a dvojice z ruské KHL Jakub Kovář a Alexander Salák také nepatří mezi mé zákazníky. Škoda. Prostě – Hadamczik nevybral dobře," směje se Korál.