HC Čápi – AHC Gladiators 0:12

„Úvod tohoto utkání byl docela vyrovnaný, ale když jsme pak vstřelili první gól, zlomili jsme tím odpor soupeře. Myslím si, že pak už to byl celkem jednoznačný zápas," okomentoval utkání hokejový Gladiátor Michal Král, jenž vstřelil první branku utkání a přidal k nim ještě dvě gólové nahrávky.

Už v desáté vteřině zápasu orazítkoval břevno gladiátorské svatyně hbitý Čáp Peksa a úvodní minuty byly na ledovém hřišti zimního stadionu Klatovy překvapivě velmi vyrovnané. Skóre se měnilo až v osmé minutě, když se prvním gólem v sezoně prosadil Michal Král. O chvíli později se prosadil i pozdější hrdina Martin Šimek, k němuž se přidal spoluhráč Marek a první periodu tak Gladiátoři uzavřeli kýženým vedením o tři branky.

Hokejisté Klatov (na archivním snímku hráči v červených dresech) deklasovali Čerty z Ostrova 8:2.
VIDEO: Klatovští hokejisté poslali Čerty zpátky do pekla, Ostrovu dali osm gólů

Druhá část hry byla jasně v režii Gladiátorů, kteří sedmi góly pohřbili veškeré naděje Čápů na dobrý výsledek. Výživná v jejich podání byla především koncovka prostřední periody, kdy se během čtyřiadvaceti vteřin prosadili Jonáš, Václavovic a Dan Krásný. Třetí třetina se už hrála pouze z povinnosti, ale dva góly dali ještě Gladiátoři. Z obou branek se radoval vyhlášený kanonýr Benda, který se tak dostal už na padesát vstřelených gólů za dobu jeho působení v Klatovské hokejové lize. A to je úctyhodná bilance.

Třetina: 0:3, 0:7, 0:2. Branky a nahrávky: 8. M. Král (Šimek), 10. Šimek (Jonáš), 11. Marek (Šimek), 17. Šimek (Pártl), 20. Marek (Šimek), 21. Benda (D. Krásný), 26. Šimek (Pártl, M. Král), 29. Jonáš (Benda), 30. Václavovic (Benda), 30. D. Krásný (P. Král), 31. Benda (M. Král, Šimek), 39. Benda (Václavovic, D. Krásný). Rozhodčí: Lukeš, Trefanec. Vyloučení: 3:0. Využití přesilových her: 0:0. Góly v oslabení: 0:0. Střely na branku: 14:39. Diváci: 9. Aréna: zimní stadion Klatovy. Sestava HC Čápi: Homolka – Peksa, Bauer, Moravčík, Vopalecký, Novák, Dvořák, Jindra, Hejduk, Koutník. Sestava AHC Gladiators: Brtník – Benda, P. Král, M. Král, Šimek, Pártl, Václavovic, O. Krásný, Jonáš, D. Krásný, Marek.

Autoři: Martin Karlík, Martin Mangl

Lední hokej, ilustrační snímek.
Vícenice jdou do trháku, hokejisté Poběžovic se dotáhli na Nýrsko