AHC Dynamo – AHC Gladiators 3:14

„Když se vyhraje, vždycky se ten zápas logicky hodnotí líp. Myslím si, že utkání se odehrálo ve slušném tempu, důležité bylo, že se nikdo nezranil. Pozitivem pro nás je to, že jsme dokázali dát soupeři tři branky, což se proti Gladiátorům nedaří každý den. I přes porážku věřím, že se budeme v budoucnu jen a jen zlepšovat," konstatoval hokejista poraženého Dynama Rostislav Hejduk.

Třetiny: 1:5, 0:4, 2:5. Branky a nahrávky: 7. Ferus, 34. Koutník (Václavovic), 37. Rajšl – 1. Benda (D. Krásný), 5. Václavovic (Benda), 10. Benda (Krásný), 10. Benda (Václavovic), 12. D. Krásný (P. Král), 17. Václavovic (Benda), 28. Kouba (Šimek), 29. Benda, 29. Němec (Kouba), 39. Benda (Václavovic), 39. D. Krásný (Benda, Václavovic), 41. Kouba (Němec), 44. Šimek (Kouba, Němec), 45. D. Krásný (Václavovic). Rozhodčí: Rubáš, Schmiedt. Vyloučení: 2:1. Využití přesilových her: 0:1. Góly v oslabení: 0:0. Střely na branku: 17:43. Diváci: 13. Aréna: zimní stadion Klatovy. Sestava AHC Dynamo: Žák – Horák, Hejduk, Rajšl, L. Václavovic, Mauntner, Janouškovec, Ferus, Rychtařík, Bauer, Koutník. Sestava AHC Gladiators: Kisling – Kouba, Šimek, Němec, D. Václavovic, D. Krásný, Benda, Hrdina, P. Král, O. Krásný, Jonáš.

Hned v úvodní minutě potrestal chybu obrany Dynama kanonýr Benda a o čtyři minuty později dal Gladiátorům dvougólové vedení Václavovic. Za Dynamo v sedmé minutě snižoval Ferus, pro kterého to byl první gól v Klatovské hokejové lize. Jenže na jeho korekci dvěma góly reagoval Benda, další zásah pak přidal Daniel Krásný a osudu zápasu bylo prakticky rozhodnuto.

Gladiátoři, obhájci loňského prvenství, nakonec zvítězili jednoznačně 14:3 a do tabulky si připsali druhé vítězství. Za zmínku stojí ještě trefa Koutníka (Dynamo), který se stejně jako Ferus trefil v Klatovského hokejové lizy vůbec poprvé.

Autoři: Martin Karlík, Martin Mangl

Krajská hokejová liga, 3: kolo: HC Klatovy (na snímku hokejisté v červených dresech) - HC Rebel Město Nejdek 2:5.
FOTO: Klatovy podlehly Rebelům. Mladý hokejista se za výkon omlouval fanouškům