Klatovy posílené o plzeňské juniory měly celý zápas navrch. Třemi brankami a jednou asistencí se blýskl v klatovském dresu Kristl, dva góly a dvě asistence si připsal Kepka a čtyři asistence přidal Polata. Na klatovském zimním stadionu snad poprvé v této sezoně zavládla pravá hokejová nálada. Fanoušci byli hodně slyšet a skandováním: Klatováci, Klatováci hnali mužstvo za vítězstvím.

SHC Klatovy – KLH Vajgar Jindřichův Hradec 9:3

Hned od začátku nasadily oba týmy vysoké tempo. Jako první zasahoval při závaru Polívka v klatovské brance a ve 4. minutě zachránila domácí tyčka. Pak ale přišla klatovská přesilovka a po necelé půlminutě otevřel skóre Kepka. Neuplynula ani minuta a Klatovy vedly 2:0. Po vyšachování obrany pohodlně zvyšoval do prázdné branky Pejchar. Klatovští byli při chuti, vytvářeli si šance. Zvlášť ta Pacandova volala po gólu a následně hosty v oslabení zachránila od inkasování tyčka. Jinřichohradecký gólman Kubeš se musel hodně činit a i díky němu hosté po první části prohrávali jen o dvě branky.

Druhou třetinu zahájili tlakem hosté, který jim ve 26. minutě přerušila rychle využitá klatovská přesilovka a gól z hole Berana. Jindřichův Hradec to nevzdával, vytvořil si mírný tlak a byl za něj ve 27. minutě odměněn gólem. Hru pak přerušila rvačka mezi domácím Čubanem a hostujícím Špergrem. Oba se šli zchladit do šaten a Klatovy dostaly výhodu další přesilovky. Gólman Kubeš sice čaroval, ale ve 30. minutě kapituloval po parádní kombinaci, kdy Polata pustil puk za sebe Kristlovi a ten přesnou trefou zvýšil na 4:1. Jindřichohradecký gólman za tohoto stavu branku opustil a přepustil své místo Foglovi. Do konce třetiny se hrálo nahoru dolů, oba týmy měly šance, ale skóre se nezměnilo.

Do třetí třetiny vstoupili aktivněji domácí a Kristl zvyšoval ve 43. minutě chladnokrevným blafákem na 5:1, když využil výbornou přihrávku Kepky. Klatovy pak trochu polevily a hosté ve 46. minutě v přesilovce snížili na 2:5. Hned v další minutě však vrátil Klatovům čtyřbrankové vedení Pacanda a další ránu hostům zasadili ve 48. minutě Kepka a ve 49. minutě Bastl. Klatovy vedly 8:2. Hostům ale sloužilo ke cti, že to „nezabalili" a dál bojovali, i když bylo o vítězi rozhodnuto. Podařilo se jim ještě v 56. minutě snížit, ale poslední slovo v zápase patřilo Kristlovi, který upravil v 59. minutě konečné skóre na zasloužených 9:3 pro domácí.

Třetiny: 2:0. 2:1, 5:2. Branky a nahrávky: 5. Kepka (Beran, Holý), 6. Pejchar (Vondryska, Polata), 26. Beran (Kepka, Polata), 30. Kristl (Polata, Kepka), 43. Kristl (Kepka, Beran), 47. Pacanda (Kubeš), 48. Kepka (Kristl, Beran), 49. Bastl (Blumentrit, Pacanda), 59. Kristl (Holý, Polata) – 27. Lazorišák (Voříšek), 46. Mazanec (Procházka, Voříšek), 56. Janeček. Rozhodčí: Valenta – Rubáš, Černý. Vyloučení: 4:8, navíc Čuban (KLT) a Šperger (JH) 5+20 min. a Trummer (JH) 10 min. OT.

Sestava SHC Klatovy: Polívka (Gulimov) – Martinec, Blumentrit, Houfek, Holý, Žáček, Bouček, Nejdl – Hobl, Kubeš, Pacanda – Kepka, Beran, Kristl – Polata, Vondryska, Pejchar – Bastl, Topinka, Čuban – Pitel

V dalším kole zajíždějí klatovští hokejisté na led Jablonce, zápas se hraje v sobotu 24. ledna od 18 hodin.