SHC KLATOVY – HC KOBRA PRAHA 5:6 sn

Na hráčích Klatov bylo od začátku vidět mnohem větší odhodlání porvat se o vítězství než v minulém zápase proti Sokolovu. Aktivitou hýřil zejména Vracovský, který v úvodu několikrát ohrozil Bílka v brance Kobry, aby ho nakonec dvakrát v první třetině překonal. Na první Vracovského zásah rychle odpověděl ve 12. minutě Antončík, ale další góly Sochůrek Kobře v první části nedovolil.

Ve druhé části gólové šance ještě přibyly, ale úspěšný byl až ve 35. minutě hostující Steiner. Klatovy si vedení vzaly zpět ve 37. minutě, kdy si mezi kruhy najel Slavík a z první prostřelil Bílka. Klatovy byly v závěru druhé třetiny lepším týmem, ale zmrazil je průnik Semráda zakončený přesnou střelou do růžku – 3:3.

Divácky atraktivní podívaná pokračovala i ve třetí části. Ve 42. minutě po akci Michela se pod břevno trefil Vavřička a Klatovy znovu vedly. Hosté ale krátce nato opět vyrovnali, když přesilovku využil Vokurka. Poprvé šla Kobra do vedení ve 49. minutě po přesné střele Matějčka. Domácí srovnali hned po rozehrávce, po nahrávce Michela dával Vavřička do prázdné branky. V pětiminutovém prodloužení, které se hrálo tři na tři, opět střídala šance šanci, ale vítěze určily až samostané nájezdy. Jediným úspěšným exekutorem byl v šesté sérii hostující Semrád.

V útkání, ve kterém útoky přehrávaly obrany, se zaskvěli oba gólmani, domácí Sochůrek v zápase několikrát úspěšně čelil samostatným nájezdům soupeřů. Titul muž zápasu by ale mohl patřit také Tomáši Vracovskému, který byl u všech gólů Klatov a připsal si pět kanadských bodů.

OBRANA DRHNE

„Dneska to mělo nasazení. Dopředu to bylo všechno v pořádku, ale v obraně děláme strašné chyby. Aktuálně nám ještě odchází Patrik Marcel na zkoušku do Českých Budějovic, tak jsme mu popřáli hodně štěstí a kluci mu v kabině zatleskali. Uvidíme, jak to bude dál, ale na obraně budeme muset hodně pracovat. Nebýt Lukáše Sochůrka, tak jsme dnes prohráli daleko větším rozdílem,“ řekl po zápase trenér Klatov Pavel Vostřák, který se vyjádřil i k působení Davida Michela. „Není ještě rozhodnutý, jestli s námi zůstane. Proti Kobře předvedl výborný výkon a byli bychom rádi, kdyby tady zůstal,“ dodal Vostřák.

Třetiny: 2:1, 1:2, 2:2. Branky a nahrávky: 12. Vracovský (Vavřička, Michel), 19. Vracovský (Kubík, Slavík), 37. Slavík (Vracovský, Vlček), 42. Vavřička (Michel, Vracovský), 50. Vavřička (Vracovský, Michel) – 13. Antončík (Semrád, Tůma), 35. Steiner (Novák, Verbík J.), 40. Semrád (Vokurka), 43. Vokurka (Jedlička, Semrád), 49. Matějček (Verbík R., rozh. náj. Semrád. Rozhodčí: Šindel – Zimmerman, Kotyza. Vyloučení: 8:6, navíc TS pro Kobru. Využití: 0:1.

Sestava Klatov: Sochůrek (Pluhař) – Slavík, Kubík, Houfek, Burdov, Marcel, Krystl – Topinka, Pacanda, Kokoška, Vracovský, Vavřička, Michel D., Vlček, Němec, Váchal, Vondrák, Kučera, Piovarči, Kosnar V.

Další přípravný zápas sehrají klatovští hokejisté v pátek od 18.30 hodin doma proti německému týmu EHC Lausitzer Füchse. Čtvrteční zápas v Sokolově byl zrušen.

Tomáš Vracovský řekl k zápasu:

Váš útok s Michelem a Vavřičkou znamenal pro soupeře velké nebezpečí. Jak jste viděl váš výkon?
Vždy to může být lepší, ale myslím, že jsme dnes hráli docela dobře. Škoda jen, že jsme dostali dva góly. S Kubou Vavřičkou jsme dali po dvou gólech, ale branky jsou vždycky práce celé lajny. Útočně máme sílu celý tým, ale musíme zlepšit obranu.

Říkal vám něco trenér po minulém nepovedeném zápase se Sokolovem? Proti Kobře jste byl mnohem nebezpečnější.
Určitě jsme si k tomu něco řekli. Museli jsme zrychlit hru. S výkonem je to jednou tak a jednou tak, ale vždycky se snažím hrát naplno a někdy to prostě nevyjde. Dneska jsem ukázal, že něco umím a snad jsem trochu potěšil fanoušky a napravil dojem z minulého zápasu, který se mi nepovedl.