SHC KLATOVY – HC DĚČÍN 1:4

Hosté předvedli v Klatovech koncentrovaný a odhodlaný výkon a domácím dlouho nic nepovolili. Skóre zápasu otevřel v 8. minutě hostující Zajan, který v přečíslení dva na jednoho nezpanikařil, nechal si puk pro sebe a „vymíchal" gólmana Polívku. I zbytek první třetiny patřil hostům, kteří se často dostávali k nebezpečným zakončením. Další gól už ale nepřidali.

Domácí začali druhou třetinu aktivněji, ale do první velké šance se dostali díky Sýkorovi opět hosté. Ve 29. minutě chyboval při rozehrávce ve vlastním obranném pásmu Pacanda a Oliverius poslal puk mezi Polívkovy betony – 0:2. Když o minutu později nevyužil velkou šanci domácí Tulačka, přidali hosté ve 32. minutě šťastně třetí gól. Haškovu střelu vyrazil Polívka nad sebe a padající puk nakonec skončil v síti. Tulačka byl v závěru třetiny ještě v jedné šanci, odnesla to ale pouze maska hostujícího gólmana.

V závěrečné části si hosté vedení hlídali, pozorně bránili a vyráželi do rychlých protiútoků. V 52. minutě využil Slavíkovy ztráty puku Zajan, který si prohodil druhého obránce a udělal kličku i Polívkovi – 0:4. Domácí se přece jen gólu dočkali. Puk mezi kruhy si našel Suchý a „golfákem" zavěsil. Klatovy se v závěru odhodlaly k dlouhé power-play, ale branka již nepadla. Klatovům v zápase chyběl David Michel, který je na zkoušce v Německu.

„Musím pogratulovat soupeři k výbornému výkonu, body získal zaslouženě. Dlouho jsme se nemohli do toho dostat a šance, které jsme měli, nám pochytal gólman. Nebyli jsme tak důrazní v zakončení. Pro některé kluky to byla první zkušenost s mistovským zápasem mezi dospělými. Viděli, že je to úplně něco jiného podstupovat souboje s dospělými chlapi než s kluky z juniorky. Je to pro ně daleko víc fyzicky náročnější. Bylo to pro nás ponaučení. Jinak ale klukům nemůžu nic vytknout, odmakali to až do konce. Příště se musíme vyvarovat zbytečných individuálních chyb, které se tam objevily," řekl k utkání klatovský trenér Pavel Vostřák.

Třetiny: 0:1, 0:2, 1:1. Branky a nahrávky: 54. Suchý (Tulačka) – 8. Zajan (Hucek), 29. Oliverius (Faigl, Kopta), 32. Hašek (Sýkora, Volráb), 52. Zajan (Zdvořáček). Rozhodčí: Mertl – Vavruška, Oudes. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. Diváci: 250.

Sestava Klatov: Polívka (Sochůrek) – Holý, Slavík, Leština, Špaček, Houfek, Kubík – Krliš, Tulačka, Švarc, Topinka, Pacanda, Suchý, Uhlík, Vlček, Němec, Jakubec, Presheva, F. Michel.

Tuto sobotu zajíždí klatovští hokejisté do Vrchlabí, doma se představí další sobotu 24. září v 17.30 hodin v duelu s Bílinou.