KRAJSKÁ LIGA

Napínavé rozuzlení přineslo třetí semifinálové utkání krajské ligy mužů mezi Klatovy B a Kaznějovem, které dospělo až k nájezdům. V nich prokázali klatovští střelci větší šikovnost a zajistili si postup do finále proti Domažlicím.

HC Klatovy B – TJ Apollo Kaznějov 6:5sn (1:1, 4:3, 0:1; branky Klatov: Kuželík 2, Plánička, Juráň, Kubeš, rozh. nájezd Bouček).

Klatovští vstoupili do utkání aktivněji a za svou snahu byli odměněni brankou Pláničky. Souvislejší tlak se jim ale vytvořit nedařilo, a to především kvůli zbytečným faulům. To pomohlo hostům, kteří těsně před koncem první třetiny vyrovnali v přesilovce.

Vstřelená branka hosty nabudila a hned po přestávce přidali druhou. Domácí se však vrátili ke své hře z úvodu utkání a díky slepeným gólům Kuželíka a Juráně strhli vedení opět na svoji stranu. Do dvoubrankového vedení šli domácí po dorážce Kuželíka, ale Kaznějovští rychle zareagovali a snížili opět na rozdíl jedné branky. Gólová odpověď kaznějovských hráčů se opakovala i na zásah Kubeše z trestného střílení.

Hosté ve třetí třetině vrhli všechny síly do útoku a místy si vytvořili až drtivý tlak. Klatovští dlouho odolávali, ale před koncem třetiny faulovali Pejchara, který následně proměnil trestné střílení a poslal zápas do nájezdů. V nich byli úspěšnější domácí, když výborného Rückla v brance podpořili úspěšní střelci Kubeš, Čuban a Bouček.

Sestava Klatov B: Rückl (Šproch) – Juráň, Plánička, Mrázek, Rajal, Valečka – Babka, Vondryska, Čuban, Kubeš, Bouček, Kuželík, Hochman, Pitel, Horák.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ, SK. A

Hokejisté HC Bidlo Malá Víska svedli v semifinále krajské soutěže, skupiny A dva vyrovnané zápasy s Klabavou. Jelikož pro ně oba skončily vítězně, mohou se opět po roce radovat z postupu do finále, kde narazí na silnou Horní Lukavici. První finálový zápas se hraje v Klatovech už ve středu 21. března.

HC Bidlo Malá Víska – HC DTJ Klabava 6:5 (2:0, 0:2, 4:3; branky M. Vísky: Kotěšovec 2, Hošťálek 2, Petruška, Turhobr).

HC DTJ Klabava – HC Bidlo Malá Víska 1:3 (1:1, 0:1, 0:1; branky M. Vísky: Hošťálek 2, Kořínek).

Sestava M. Vísky v obou zápasech: Tvrdík – Hošťálek, Petruška, Kosohorský, Kotěšovec, Kořínek, Hanák, Fait, Nauš, Kutil, Turhobr, Kuželík, Kopidlanský, Šimsa, Král.