KRAJSKÁ LIGA MUŽŮ

Povedený vstup do nového roku zažili hokejisté HC Klatovy B, kteří zvítězili na ledě lídra v Domažlicích a oplatili mu prohru z Klatov.

HC Domažlice – HC Klatovy B 3:4 (1:1, 2:2, 0:1; branky Klatov: 12. Rajal, 32. Hochman, 36. Vondryska, 46. Čuban).

Rezerva druholigového týmu dorazila pouze s dvanácti hráči, přesto v některých momentech domácí předčila. Domácí celkem třikrát v průběhu utkání vyrovnali, počtvrté už to ale nedokázali. „Z naší strany to byl zatím nejlepší zápas. Po celou dobu jsme měli mírně navrch, nastřelili jsme dvě tyčky a třikrát ujížděli sami na bránu. Byly ale i pasáže, kdy nás dokázaly Domažlice zavřít v obranném pásmu a jen díky výborné obraně a Rücklovi v bráně jsme neinkasovali,“ řekl k utkání vedoucí hostujícího družstva Václav Nauš.

HC Klatovy B: Rückl – Juráň, Plánička, Rajal, Bouček, Kuželík, Vizinger, Vondryska, Čuban, Pitel, Kubeš, Hochman.

Ani v novém roce nevybočili hokejisté TJ Sušice ze zajetých kolejí a proti Chotíkovu si připsali další vysokou porážku.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ MUŽŮ, SKUPINA A

Deseti vstřelenými góly a vysokým vítězstvím proti poslednímu SKP Rokycany zahájili nový rok hokejisté HC Bidlo Malá Víska.

HC Bidlo Malá Víska – SKP Rokycany 10:2 (2:0, 5:2, 3:1; branky Malé Vísky: Kotěšovec 3, Kosohorský 2, Hošťálek, Petruška, Kutil, Šimsa, Kořínek).

HC Bidlo Malá Víska: Sika – Petruška, Hošťálek, Nauš, Kotěšovec, Kořínek, Kosohorský, Fait, Kutil, Kuželík, Šimsa, Kopidlanský, Chalupa, Turhobr, Král.

OKRESNÍ PŘEBOR STRAKONICKA

V 10. kole okresního přeboru Strakonicka oba zástupci klatovského okresu nebodovali, přesto si udrželi pozice v čele tabulky. Vedou Luby, kterým sportovně technická komise Okresního svazu ledního hokeje Strakonice přiznala vítězství v nedohraném derby proti Horažďovicím. Hosté si ve třetí třetině za stavu 4:3 pro Luby vyžádali konfrontaci několika lubských hráčů a zápas se kvůli tomu nestihl dohrát.

TJ Drahonice – TJ Start Luby 5:2 (1:0, 1:0, 3:2; branky Lub: Spurný, Hůla).

Hosté začali dobře, měli převahu i šance, domácí gólman Grulich byl však k nepřekonání. Drahonice poctivě bránily a těsně před přestávkou udeřily gólem Holuba. Na 2:0 zvýšil ve 2. třetině Toman, ale Luby se nevzdaly. Grulich ale stále „čaroval“, nestačil až na bekhendovou střelu nejlepšího střelce přeboru Jakuba Spurného a na střelu Hůly, který srovnal na 2:2. Další šance už hosté ale neproměnili. Pak chytil lubský Lavička domácím trestné střílení, vzápětí ale inkasoval z hole kapitána Drahonic Marouška. V samotném závěru, kdy Luby otevřely hru a chtěly vyrovnat, inkasovali hosté ještě dvakrát.

HC Horažďovice – HC Strakonice B 0:3 (0:1, 0:0, 0:2).

Strakoničtí mladíci se stále zlepšují a Horažďovice přehrávali ve všech třetinách. Hosté si vytvářeli spoustu gólových šancí a nebýt skvěle chytající horažďovického gólmana Kuncla, skončil by zápas ještě výraznějším rozdílem.

1. TJ Start Luby⋌8  4 2 2 35:34 10
2. HC Horažďovice⋌8  4 1 3 34:26  9
3. TJ Drahonice⋌8  3 1 4 36:34  7
4. HC Katovice⋌8  3 1 4 30:35  7
5. HC Strakonice B⋌8  3 1 4 41:47  7