Těžký soupeř a vydřené vítězství. Tak vypadalo z pohledu hokejistů HC Klatovy utkání 3. kola II. ligy, v němž ve středu hostili Žďár nad Sázavou.

HC Klatovy – SKLH Žďár nad Sázavou 5:4

Než se stačil kdokoliv po úvodním vhazování rozkoukat, hosté se dostali k puku a Kaňka dal ve 12. sekundě Klatovům gól. Domácí se nemohli dostat do tempa, občas se jim vydařila kombinace, ale v koncovce to hodně vázlo. Hosté tak v klidu napadali jejich rozehrávky a přizpůsobili se jejich tempu. Pak se ale Klatovy rozjely. Nejdřív hosty v 10. minutě zachránila tyčka a hned vzápětí vyrovnal po důrazu Vondrysky a jeho přesné přihrávce Čuban. Žďárští vypadali unaveně a Klatovy toho využily k tlaku, který ale dalším gólem neskončil.

Druhá třetina začala úplně stejně jako první. Klatovy měly opět slabý rozjezd a ve 22. minutě inkasovaly – po vhazování nedokázaly dostat puk od svého brankáře a a důrazný Man ho z otočky dostal do branky. Hosté ale znovu přibrzdili, a to se jim znovu stalo osudným, ve 27. minutě po vyražené střele doklepl puk za záda žďárského gólmana Steiner. Hosté se dostali ale po tlaku opět do vedení, když v 30. minutě nahodil puk Vítek a ten skončil v brance. Klatovy mohly za dvě minuty vyrovnat z nařízeného trestného střílení, ale Čuban se neprosadil. Podařilo se to ve 33. minutě v přesilovce Pourovi, který od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Žďárští opět zařadili vyšší rychlostní stupeň, ale Klatovy už se nedaly a konečně se začal hrát hokej. A domácí šli konečně poprvé v zápase do vedení. V 36. minutě po kombinaci dostal Pacanda napříč brankovištěm přesnou přihrávku a nebyl pro něj problém zavěsit do prázdné branky. Hosté pak Klatovy zavřeli na jejich půlce, tlačili a jejich úsilí korunoval sudí, který v čase 38:29 poslal hned dva klatovské hráče na trestnou lavici. Domácí se ale do konce třetiny dvojnásobné přesilovce ubránili, a to i přes to, že byl pro ně avizovaný další dvouminutový trest.

Po ubráněné půlminutě poslední části hry se zdálo, že už mají Klatovy to nejhorší za sebou, ale rozhodčí je přesvědčil o opaku. Znovu poslal současně dva jejich hráče na dvě minuty na trestnou lavici. Domácí statečně bránili, diváci je mohutně povzbuzovali, ale bohužel pro ně se čtyři sekundy před koncem druhé dvojnásobné přesilovky odrazil po střele puk od domácí hokejky a hosté vyrovnali. Čtyřminutové oslabení vzalo Klatovům hodně sil a hosté toho využívali, ale přes důkladnou obranu a gólmana Pravdu se neprosadili. Naopak domácím se Faitem těsně po vypršení jejich přesilovky po vyšachování obrany podařilo znovu dostat do vedení. A Faitův gól se nakonec ukázal jako vítězný. Žďár tlačil, střílel, odvolal gólmana, ale vše bylo marné – tři body zůstaly v Klatovech.

Třetiny: 1:1, 3:2, 1:1. Branky a nahrávky: 11. Čuban, 27. Steiner, 33. Pour (Topinka), 36. Pacanda, 52. Fait (Bernard) – 1. Kaňka (Vítek), 22. Man (Šír), 30. Vítek (Kaňka), 43. Man (Kaňka). Rozhodčí: Šmíd – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 7:4. Diváků: 281.

Sestava HC Klatovy: Pravda, Lejsek, Mrázek, Zeman, Hucl, Martinec, Blumentrit, Pour, Rajal, Fait, Steiner, Bernad, Topinka, Pacanda, Pavlis, Němec, Vondryska, Čuban, Pejchar, Pitel, Bastl, Uhlík.