TJ Start Luby –
TJ Sušice 2:6

Od začátku zápasu se hrál na poměry okresního přeboru rychlý a tvrdý hokej. Obě mužstva nastoupila na tři kompletní pětky. Sušice šla do vedení ve 14. minutě, když střílel Lejsek a jeho střelu dorazil Ryšavý. O minutu později po ztrátě puku na obranné modré Lub uvolnil Holý Brožu, a ten z otočky bekhendem k tyči překonal Krse v domácí brance. Tentýž hráč potrestal v 19. minutě další hrubou chybu v lubské obráně. Lubům se ještě podařilo snížit v přesilovce v samém závěru první třetiny, když Hájek uvolnil před brankou Zahálku a ten šest sekund před klaksonem zamířil přesně pod horní tyč sušické branky. První třetina tak skončila 1:3.

Ve druhé třetině po nezaviněném nárazu hlavou do mantinelu odstoupil ze zápasu s tržnou ranou v obličeji lubský Topinka. Druhá třetina působila vyrovnanějším dojmem. Domácí zlepšili bruslení a vytvořili si několik šancí. Dobře chytající Skolek v brance Sušice, ale své spoluhráče podržel. Naopak hostům se gólově dařilo. Po dvou dorážkách na brankovišti Holého a Korála vedla Sušice ve 33. minutě už 5:1. Luby poté svého soupeře přitlačily, vytvořily si tlak a z něj pramenících několik dobrých šancí. Na na 2:5 korigoval v 38. min Lukáš Jindra, když z rohu z brankové čáry šťastně odrazil puk od sušického gólmana. V samém závěru druhé třetiny měl v přesilové hře obrovskou šanci snížit lubský Malát. Zblízka však přestřelil poloprázdnou branku a již prakticky překonaného ležícího Skolka.

V závěrečném dějství už lubští hráči nenašli dostatek sil, aby zápas zdramatizovali. Ve 49. minutě pojistil po přihrávce Fedora výhru Sušice Šašek. V závěru zápasu si vysloužil aplaus diváků lubský tvrďák Netrval, když krátce po sobě poslal dvěma hity k ledu sušického obra Holého, který na druhou stranu po závěrečném hvizdu jeho schopnosti sportovně uznal.

Třetiny: 1:3, 1:2, 0:1. Branky: Zahálka, Jindra Lukáš – Broža 2, Ryšavý, Holý, Korál, Šašek. Vyloučení: 6:7. Rozhodčí: Pressl Josef – Kosnar, Lincmajer.

1. Sušice⋌11  8 0 3  45:36 16
2. Drahonice⋌9  4 1 4  44:39  9
3. Horažďovice⋌10  4 1 5  45:43  9
4. Luby⋌9  4 0 5  34:37  8
5. Katovice⋌11  4 0 7  34:47  8

V příštím kole zajíždí Luby 30. ledna do Strakonic, kde je v 17.15 hodin čekají domácí Drahonice. Po nich nastoupí na stejném místě Horažďovice proti Katovicím. Utkání začíná v 19.30 hodin. Sušice má ve 14. kole volno.