Nad sousedem v tabulce vedli domácí těsně po polovině utkání už o tři branky, hosté však ještě dokázali zápas zdramatizovat a v 54. minutě srovnat stav na 4:4. Vyrovnaný stav však vydržel pouze necelé dvě minuty, vítězství na stranu domácích strhl čtyři a půl minuty před koncem klatovský kapitán Jan Topinka. Na jeho branku už hosté ani přes závěrečnou půlminutovou power play odpovědět nedokázali.

„Byla škoda, že jsme si zápas tak zdramatizovali. Soupeř je oproti našemu týmu velice zkušený, ale díky bojovnosti jsme dokázali získat tři body a jsem za to velice rád. Kluci předvedli parádní bojovnost a dnes určitě na stadionu nebyl nikdo, kdo by řekl, že to „odflákli“. Jeli nadoraz a nakonec se po zásluze štěstí přiklonilo na jejich stranu,“ zhodnotil utkání klatovský trenér Pavel Vostřák. 

SHC Klatovy – HC Moravské Budějovice 2005 5:4

Třetiny: 2:1, 2:1, 1:2. Branky a nahrávky: 8. Vlček (Vracovský), 16. Vracovský (Tulačka, Kaňák), 28. Kaňák (Topinka), 33. Walter (Kaňák, Topinka), 56. Topinka (Pacanda, Uhlík) – 20. Rytnauer (Peroutka, Kusý), 37. Bulín (Hačecký, Lupač), 42. Pucher (Čermák, Mikeš), 54. Matějka (Kusý, Rytnauer). Rozhodčí: Hornáček – Rubáš, Oudes. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:2.

SHC Klatovy: Sochůrek (Plánička) – Leština, Walter, Kaňák, Slavík, Houfek, Kubík, Straka, Uhlík, Topinka, Pacanda, Vracovský, Tulačka, Vlček, Němec, Vondrák, Piovarči, Kosnar.

HC Moravské Budějovice 2005: Brož (Čáp) – Čermák, Kabelka, Wasserbauer, Sobotka, Pelikán, Kliment, Peroutka, Pucher, Mikeš, Horký, Rytnauer, Matějka, Lupač, Kusý, Hačecký, J. Bulín, P. Bulín.