Z těsného vítězství 5:4 po prodloužení se před zraky téměř šesti stovek diváků nakonec radovali domácí hokejisté, jimž postup vystřelil v čase 67:10 šestatřicetiletý harcovník Pavel Čuban, jenž doklepl do sítě předchozí pokus spoluhráče Petra Vizingera. Zklamaným hostům k úspěchu nepomohl ani fenomenální výkon Jakuba Faschingbauera, jenž domácím vstřelil hattrick.

Čtvrtfinále play-off krajské ligy, 2. zápas: HC Klatovy (hokejisté v bílých dresech) - HC Domažlice 5:4 po prodloužení.Klatovským hokejistům fandila solidně zaplněná aréna.Zdroj: Jindřich Schovanec

„Oba zápasy série byly velmi vyrovnané, k nám se v prodloužení druhého utkání přiklonilo štěstí," říkal trenér klatovských hokejistů Radek Kampf. „Ale zase jsme si to zbytečně sami zkomplikovali. Vedli jsme 4:3, ale ve třetí třetině jsme udělali několik hloupých faulů a nechali soupeře srovnat. Na tom musíme do semifinále zapracovat," uvědomuje si ostřílený hokejový lodivod.

Klatovští hokejisté tak po dramatické a vyrovnané sérii slaví postup mezi nejlepší čtyřku, ale v boji o finále je čeká opravdu těžká zkouška, a sice souboj s Rebely z Nejdku, vítězem dlouhodobé fáze soutěže. Ten si ve čtvrtfinále hravě poradil s béčkem Stadionu Cheb. Druhou semifinálovou dvojici pak tvoří Meteor Třemošná a HK Rokycany. Úvodní zápasy jsou na programu již tento týden.

HC Klatovy - HC Domažlice 5:4 po prodloužení

Zdroj: HC Klatovy / Zdeněk Matouš

Třetiny: 2:1, 2:2, 0:1 - 1:0. Branky a nahrávky: 1. Čuban (Bouček, Brtník), 12. Vizinger (Topinka), 27. Pitel (Bouček, Fait), 37. Kubeš (Hochman), 68. Čuban (Vizinger) – 4. Faschingbauer (Pánek, Říha), 29. Faschingbauer (Říha, Šperl), 38. Faschingbauer (Kubík, Polata), 53. Holomoj (Kulhánek). Rozhodčí: Ondřej - Straka, Rovaš. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 585. Aréna: zimní stadion města Klatov. První zápas: 5:5 (postupují Klatovy). Sestava HC Klatovy: Jiří Brtník (Rückl) - Hochman, Bouček, Valečka, Jan Brtník, Fait, Topinka, Vizinger, Hrach, Kubeš, Kuželík, Čuban, Grosskopf, Pitel, Kuchárik, Kaiser, Balín. Sestava HC Domažlice: Janů - Šperl, Starý, Pánek, Kulhánek, Kubík, Balák, Faschingbauer, Šíma, Šeba, Holomoj, Mirovský, Polata, Jelínek, Říha.

Ostatní výsledky čtvrtfinále play-off krajské ligy (2. zápasy): HC Meteor Třemošná - HC Baník Sokolov B 5:3 (dále postupuje Meteor Třemošná), HC Rebel Město Nejdek - HC Stadion Cheb B 5:0 kontumačně (dále postupuje Rebel Město Nejdek), HK Rokycany - HC Apollo 7:3 (postupuje HK Rokycany).

Hokejisté HC Vícenice (na archivním snímku hráči v bílých dresech) rozhodli o výhře nad Tangem pouhých sedm sekund před koncem.