V představenstvu jsou na čtyřleté období Pavel Čuban ml., Radek Krs, Jiří Maxa, Radek Mužík, Aleš Peksa, Václav Šimek a Roman Vondryska.

Zvolena byla také správní rada, a to ve složení Antonín Mařík, František Roubal a Pavel Turhobr.

Mládež potěšila

Hodnotila se minulá sezona. Šéftrenér mládeže Radek Mužík zopakoval konečné umístění mládežnických týmů od prvňáčků až po juniory, nezapomněl ani na dobrou reprezentaci klatovského béčka a poděkoval jejich trenérům a všem, kteří se na solidním umístění podíleli. „Asi největší radost nám udělali dorostenci pod vedením Radka Krse. Jednáme o tom, že by se v příští sezoně mohla v Klatovech hrát liga dorostu. Naopak totálně propadli po dvou předcházejících úspěšných sezonách junioři, kteří skončili v lize beznadějně poslední," řekl Mužík.

Nová cesta

Ten se také jako hlavní trenér klatovského áčka mužů ještě vrátil k druholigové sezoně. „Patnácté místo a vypadnutí v 1. kole play off se za úspěch považovat nedá, ale na druhou stranu jsme sezonu odehráli s šestnácti odchovanci, do nichž samozřejmě počítám i juniory, kteří teď hrají v Plzni. To v klatovském klubu ještě nikdy nebylo. Nastolili jsme tuto cestu a chceme v ní pokračovat. Podívejte se na Kolín – ten tímto prošel, dva roky nebyly jeho výsledky slavné a nyní hrál důstojně baráž o I. ligu. To, že chceme hrát v Klatovech hokej s vlastními odchovanci, je i motivací pro nastupující generaci, která má před sebou možnost dostat se jednou do áčka," věří Mužík.

Příspěvek od města ve stejné výši

Šimek přednesl zprávu o hospodaření klubu za loňský rok a návrh rozpočtu na rok 2014. „Pro rok 2014 zůstává příspěvek města, který je již schválený, stejný jako v loňském roce, a to ve výši 2,05 milionu pro mládež a 350 tisíc pro tým mužů," informoval starosta Klatov Rudolf Salvetr. Město je hlavním partnerem klatovského hokeje. „Mohu potvrdit, že z funkce manažera A mužstva odešel Václav Maxa, ale neznamená to, že končí u hokeje. Bude dále pomáhat klubu," uvedl Šimek. O uvolnění z funkce hospodáře zažádal na valné hromadě Oliver Kapusta, který ale slíbil, že dál bude klubu organizačně pomáhat.

Co se chystá

Deník samozřejmě zajímalo, jak a s kým se bude klatovské áčko připravovat na další sezonu. „Letní příprava začíná 5. května a všichni hráči, které jsme oslovili, přislíbili účast. Takže tým zůstává kompletní včetně Jiřího Maxy. Kontaktovali jsme i Ondru Steinera a Miloše Kajera, kteří slíbili, že si letní přípravu zkusí a pak podle svých možností uvidí, jestli se do týmu vrátí. Jednáme samozřejmě i o posilách, ale o tom je ještě předčasné mluvit," nastínil Mužík.

Letní přípravu absolvuje áčko mužů spolu s juniory pod vedením trojice Radek Mužík, Lukáš Zdrha a Antonín Mařík. Po jejím skončení vedení určí hlavní trenéry u obou těchto týmů.