Zatímco první duel nabídl fanouškům vyrovnanou bitvu, druhé utkání skončilo jednoznačným výsledkem. Po výhře 4:0 se z postupu do semifinále nakonec radovaly domácí Klatovy, které potrestaly sokolovskou nedisciplinovanost, zatímco jejich hráči byli velice slušní, když ani jednou neusedli na trestnou lavici (soupeř tam přitom putoval hned sedmkrát).

close Odveta čtvrtfinále play-off krajské ligy: Hokejisté klatovské rezervy (hráči v bílých dresech) porazili béčko Baníku Sokolov 4:0. info Zdroj: Jindřich Schovanec zoom_in Odveta čtvrtfinále play-off krajské ligy: Hokejisté klatovské rezervy (hráči v bílých dresech) porazili béčko Baníku Sokolov 4:0.

„Remíza z prvního zápasu dávala šance do odvety oběma mužstvům. Proto se v neděli začalo velmi opatrně na obou stranách. My jsme se snažili držet puk na holi a hrát kombinačně, hosté pro změnu vsadili na fyzický styl hry, hodně bruslili a dohrávali souboje. Hra byla vyrovnaná s minimem šancí na obou stranách, před koncem třetiny nám ale hosté z přemíry snahy nabídli přesilovou hru a tu jsme dokázali po ukázkové kombinaci první pětky využít,“ liboval si Václav Nauš, vedoucí klatovského záložního týmu.

Obraz hry se ve druhé třetině příliš nezměnil. Hosté pokračovali v aktivní hře, ale Klatovské vstřelená branka povzbudila a dodala jim potřebný klid.

Fotogalerie: FOTO: Rückl vynuloval střelce Baníku, do semifinále postoupilo klatovské béčko

„Když v polovině druhé třetiny přidal druhou branku Čuban, začal se obraz hry měnit. Vše dokonal v závěru třetiny Fořt, který využil přesilovou hru a zvýšil už na 3:0,“ poukázal Václav Nauš. Na začátku třetí části se Baník pokusil o zvrat a veškeré síly vrhl do ofenzivy. „Všechny šance ale pochytal bezchybný Rückl v bráně. Tlak hostů postupně opadával a my se naopak trefili ještě jednou. Účet zápasu uzavřel Kuželík,“ dodal Nauš k popisu úspěšného duelu.

close Odveta čtvrtfinále play-off krajské ligy: Hokejisté klatovské rezervy (hráči v bílých dresech) porazili béčko Baníku Sokolov 4:0. info Zdroj: Jindřich Schovanec zoom_in Odveta čtvrtfinále play-off krajské ligy: Hokejisté klatovské rezervy (hráči v bílých dresech) porazili béčko Baníku Sokolov 4:0.

Na oslavy teď ovšem není čas. Semifinále, v rámci kterého klatovské béčko čekají silné Rokycany, začíná už tento víkend. Úvodní souboj série, který se hraje opět na dva zápasy a rozhoduje v ní skóre, se hraje už v sobotu od 19 hodin na zimním stadionu v Klatovech. Odvetný mač je na programu od týden později v Rokycanech. Tam se začíná v pět hodin odpoledne.

HC Klatovy B - HC Baník Sokolov B 4:0
Třetiny:
1:0, 2:0, 1:0. Branky a nahrávky: 17. Vizinger (Vondryska, Čuban), 31. Čuban (Vávra, Valečka), 38. Fořt (Plánička), 49. Kuželík (Valečka, Vávra). Rozhodčí: Valenta – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 0:7. Využití přesilových her: 2:0. Góly v oslabení: 0:0. Diváci: 88. HC Klatovy B: Rückl – Rajal, Plánička, Valečka, Hochman – Vondryska, Vizinger, Čuban, Bouček, Kuželík, Fořt, Vávra, Babka, Krs. HC Baník Sokolov B: Frček – Beer, Brytkov, Bukovina, Kursa, Truhlář, Šneberk, L. Pastier – Navrátil, Kašpar, Klíma, M. Pastier, Říha, Račanský, J. Petrov, D. Petrov.