SHC Klatovy – HC Strakonice 4:1

Aktivněji začali domácí, ale proti týmu z krajského přeboru se jim nedařilo střelecky. Hosté postupně srovnali hru a v 17. minutě šli dokonce do vedení, když skóroval Binder. Vyrovnat mohl před přestávkou nejzkušenější hráč domácích Kubeš, ale své sólo neproměnil.

Druhou část hry začali aktivněji díky přesilovce hosté, ale Galimova překonat nedokázali. Stejně tak se v koncovce nedařilo následně ani Klatovům, ke gólu jim nepomohla ani více než minutová přesilovka 5 na 3. I po ní kralovali brankáři, oba chytili několik velmi slibných šancí. Až ve 39. minutě zlomil střelecké prokletí domácích Opava, který projel celým kluzištěm a zavěsil. Otočit zápas ve prospěch Klatov mohl po pár vteřinách Kubeš, ale jeho ránu gólman se štěstím vyrazil.

V závěrečné třetině, která byla hodně nervózní a v níž se na ledě často jiskřilo, se konečně dařilo domácím, kteří vsítili tři branky. Jednu z nich dal i Kubeš, který se nádherně trefil pod „víko" a snad tak zlomil svoji střeleckou smůlu. Několik tutovek měli i hosté, ale na Galimova si nepřišli.

Třetiny: 0:1, 1:0, 3:0. Branky a nahrávky: 39. Opava, 42. Černý (Opava), 46. Opava (Pitel), 56. Kubeš (Vizinger) – 17. Binder (Kovář). Rozhodčí: Sýkora, Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 4:10 (+ 2x 10 min. Topinka, Pangrác – oba ST). Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 68.

SHC Klatovy: Galimov (Lejsek), Mrázek, Černý, Dunajev, Bouček, Nejdl, Bessonov, Kubeš, Čuban, Vondryska, Vizinger, Pondělík, Pech, Bastl, Opava, Pitel, Topinka, Jakubec.

HC Strakonice: Špiler (Myslivec), Papež, Topinka, Kovář, Kašpar, Gross, Škoda, Pangrác M., Bláha, Pangrác Z., Binder, Major, Vavřík, Křenek, Srb, Bazgier.