Střet s kometou může být katastrofou. Pro hokejovou Plzeň ne. Strakův tým přetlačil tu brněnskou jak v úvodu extraligy, tak v páteční odvetě na západě Čech vždy 2:1. Těsná výhra pod dohledem kamer ČT4 se ale nerodila snadno.

"Zaplaťpánbůh za tři body, ulevoval si po zápase 14. kola s nejhorším celkem extraligy kapitán Straka, nejlepší hráč domácích. Na straně Komety byl vyhlášen brankář Trvaj. Čelil devětadvaceti plzeňským pokusům, ale jen dvakrát kapituloval.

Vždy v přesilovce. Nejprve ve 12. minutě, ale to měli výhodu hosté. Jenže před vlastní brankou rozehrávající Bičánek poslal puk za sebe, kde byl jen plzeňský Adamský, který Trvaje zblízka prostřelil. „Přesilovky Brna jsme měli přečtené a já toho se štěstím využil,“ říkal autor gólu.

Tři minuty nato ale bylo srovnáno.To zase zaspala plzeňská obrana a Salfického napodruhé překonal Erat. Převaha Plzně pokračovala, ovšem už bez kýženého efektu, a tak byl výsledek dlouho na vážkách. Do 45. minuty, kdy hosté pykali za hákování Šindela.

Bendovu ránu tečoval Straka, Trvaj ještě zasáhl, ale na dorážku Vlasáka už nedosáhl. „Puk skákal, ale já ho naštěstí trefil,“ říkal Vlasák. „Výhra s posledním se bere jako povinná, ale byla to dřina,“ přiznal útočník.

„Tohle je úplně jiné Brno než na začátku. Posílilo se, zvedlo a je odolné. Proti nám si sice nevytvořilo příliš šancí, ale zato pět šest jich bylo hodně nebezpečných. A my také nyní nedáváme moc gólů, takže výhra za tři body je o to cennější,“ byl spokojen plzeňský trenér Marian Jelínek.

A reakce z tábora hostů? „První gól jsme domácím darovali a tristní byl i výkon naší ofenzivy. Ani jednou jsme totiž nedokázali dostat soupeře pod tlak a naše střelba byla tristní. Když dvanáct útočníků vystřelí za zápas dvanáctkrát nemůžeme počítat s nějakým bodovým ziskem,“ zlobil se brněnský asistent Václav Baďouček.

V neděli hraje Plzeň na ledě Kladna.

Plzeň – Brno 2:1

Třetiny: 1:1, 0:0, 1:0. Muž zápasu: Straka. Branky a nahrávky: 12. Adamský, 45. Vlasák (Bomersback) – 15. Erat (Dopita). Rozhodčí: Hribík, Kubeš – Bejček, Lhotský. Vyloučení: 6:7, navíc Mezei (Plz.) 10 min. os. trest. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváků: 6033.

Plzeň: Salfický – Jeřábek, Modrý, Benák, Jiří Hanzlík, Benda, Dresler, Mezei – Bomersback, Straka, Vlasák – Adamský, Vampola, Tvrdík – Scofield, Kracík, Matějovský – Heřman, Kovář, Dvořák, od 36. min. navíc Kubica. Trenér: Jelínek.

Brno: Trvaj – Richter, Bičánek, Houdek, Zubíček, Novák, Ovčaček – Erat, Dopita, Vorel – Vondráček, Pucher, Dlouhý – Šindel, Huml, Ludvík – Svoboda, R. Procházka, Brabenec. Trenér: Pazourek.