Domácí vedli už o čtyři branky, ale v poslední třetině se poslední tým tabulky vzepjal a sahal po remíze. Klatovy ale tři body urvaly.

HC Klatovy – HC Medvědi Pelhřimov 5:4

Domácí nastoupili jen se čtrnácti hráči do pole. Na zápase sice byl obránce Kaňák, ale nemohl nastoupit, protože teď hraje za extraligovou Plzeň, která má k dispozici jen šest beků, a tak nechce riskovat jeho zranění v Klatovech. I tak ale měli domácí mírnou převahu, k níž pomohly i tři přesilovky. První gól ale padl při hře 5:5, trefil se domácí Heldák. Jenže uplynulo jen 38 vteřin a bylo srovnáno.

Do druhé třetině vstoupily Klatovy šťastným gólem Polívky, který zaskočil svým nahozením brankáře hostů. Šance pak měly oba týmy, ale trefili se opět domácí, když znovu Polívka od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Do přestávky Klatovy přidaly ještě jeden gól, nádhernou individuální akcí se blýskl Houfek. V závěru třetiny všem zatrnulo, když po dohrání soupeře zůstal na ledě ležet právě autor dvou branek Polívka, ale naštěstí to nebylo tak zlé a zápas dohrál.

Hned na úvod třetí třetiny potrestal chybu Medvědů Topinka a zdálo se, že Klatovy z nich udělají neškodné plyšáčky, zvláště když měly několik dalších slibných šancí. Jenže je nedaly a přišel trest, když se hosté mezi 47. a 49. minutou dvakrát trefili a rázem to bylo 3:5. V 55. minutě bylo ještě hůře, Plachý zblízka překonal Sochůrka a bylo to jen o gól.

Rozhodčí Hucl pak velmi přísně vyloučil domácího Uhlíka, ale Klatovy si už výhru nenechaly vzít. Naopak ji v závěru při své přesilovce mohly ještě pojistit, ale Furch ani Uhlík velké šance neproměnili.

„Za tři body jsem strašně rád. V některých momentech nás Pelhřimov přehrával, mají šikovné hráče, ale bojovností a nasazením jsme si šli za vítězstvím. Škoda, že jsme to zdramatizovali, ale máme mladý mančaft a hrajeme na pár lidí a docházely nám síly. Podržel nás brankář Sochůrek,“ uvedl klatovský trenér Pavel Vostřák.

Třetiny: 1:1, 3:0, 1:3, Branky a nahrávky: 16. Heldák (Furch, Kokoška), 24. Polívka (Vlček), 34. Polívka (Uhlík, Topinka), 38. Walter (Houfek), 41. Topinka (Uhlík) – 16. Kopic (Pospíchal, Vysloužil), 47. Kasalý (Marek Hadrava), 49. Marek Hadrava (Plachý), 55. Plachý (Vysloužil, Kasalý).

Rozhodčí: Hucl – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 1:5. Využití: 0:0.

SHC Klatovy: Sochůrek (Plánička) – Walter, Polívka, Mrázek, Leština, Kubík, Uhlík, Topinka, Vlček, Heldák, Furch, Kokoška, Bouček, Vondrák, Houfek..

Ve středu 1. listopadu hrají v 18 hodin Klatovy v Písku, v sobotu v 17.30 přivítají na svém ledě Havlíčkův Brod, od něhož dostali koncem září desítku.