SHC Klatovy – Kobra Praha 9:6.

Celou první třetinu se oba týmy přetahovaly o vedení. Skóre otevřeli již ve 3. minutě Klatovští, Kobra vyrovnala, Klatovy šly znovu do vedení, ale hosté si dvěma brankami vzali vedení na svoji stranu. Domácí ale první část hry vyhráli, když se následně trefili Hobl a Kajer.

Otevřený hokej se spoustou šancí na obou stranách pokračoval i ve druhé třetině. Kobra vyrovnala na 4:4, ale domácí střelci se znovu vytáhli a do třetí třetiny nastupovali s dvoubrankovým náskokem.

Gólovou přestřelku mohli sledovat diváci i ve třetí části hry. Klatovští zvýšili na 7:4, ale hosté hned odpověděli a znovu se dostali na dostřel dvou branek. Pak ale domácí dvěma brankami v 50. a 54. minutě „utekli“ a vedení si již pohlídali. V 60. minutě už jenom hosté kosmeticky upravili výsledek.

Třetiny: 4:3, 2:1, 3:2. Branky a nahrávky: 3. Kocman (Pavlis, Kašpar), 9. Baxa (Kajer), 16. Hobl (Topinka), 17. Kajer (Steiner), 26. Čuban (Topinka, Hobl), 40. Steiner (Hauer), 46. Hobl (Maxa), 50. Pavlis (Kocman), 54. Kocman (Švík) - 8. Boháček (Žáček), 11. Žáček (Boháček), 14. Jakeš, 24. Burián (Paris), 48. Paris (Burián, Červený), 60. Kocman (Cafourek, Paris). Vyloučení: 5:4. Rozhodčí: Šmíd - Belko, Hynek.

Sestava SHC Klatovy: Mazanec, (Hubáček) - Hauer, Kašpar, Valečka, Kořínek, Poustka, Baxa, Topinka, Kajer, Maxa, Vondryska, Hošťálek, Steiner, Horejš, Švík, Hobl, Kocman, Pavlis, Čuban.

Trenér SHC Klatovy Radek Mužík po zápase uvedl: „Tentokrát jsem spokojený jen s třemi body. Pořád se totiž potýkáme s bráněním. Je to ale problém celých pětek. Nevím, jestli to vyplývá ze hry nebo si hráči dělají na ledě, co chtějí. Chceme hrát hodně ofenzivní hokej, ale zapomínáme na defenzívu, a to nejde. Kdyby soupeř proměnil všechny šance, asi by to dopadlo jinak. Ale na druhou stranu nám naštěstí doma góly padají. Venku, když hrajeme tuto otevřenou hru, tak se nám tolik nedaří. V zápase bylo znát ve hře dopředu, že se vrátili Švík s Kocmanem, spojili se s Pavlisem, a „sedlo“ jim to.“

Další dva zápasy sehrají klatovští hokejisté na ledě soupeřů. Ve středu 12. října hrají od 18 hodin v Benešově, v sobotu 15. října je prověří od 17 hodin Milevsko.