SHC Klatovy – HC BAK Trutnov 5:3

Domácí začali aktivně a v první minutě vyslali na trutnovského gólmana Jeschkeho čtyři střely. Hosté se ale na dlouho zatlačit nenechali a i oni byli nebezpeční. Více šancí ale měli domácí, kteří se také dostali do vedení. Slavíkovo nahození tečoval před gólmanem nejlepší klatovský střelec Uhlík a puk se se štěstím přes gólmanovo rameno dostal do sítě. První třetina patřila Klatovům a jejich dobrou hru korunoval v 18. minutě Špaček, který si sjel z modré čáry na Indrákovu nabídku a poslal puk nad Jeschkeho vyrážečku.

Také druhou třetinu gólově odstartovali domácí, po Indrákově nahrávce po buly propálil hostujícího gólmana Uhlík. Hosté nic nevzdali a ve 25. minutě gólově odpověděli. V závaru před klatovskou brankou si našel puk Aleš Půlpán a poslal ho nad betonem ležícího Sochůrka pod horní tyčku. Hosté přebrali iniciativu a v polovině základní hrací doby jejich tlak vygradoval minutovým zámkem domácích v jejich obranném pásmu. Klatovy vysvobodila akce Topinky, který v přečíslení dva na jednoho předložil puk před prázdnou branku Švarcovi – 4:1. Ve 37. minutě nabídli domácí špatným střídáním Trutnovu velkou šanci na snížení, ale Tomáš Půlpán v samostatném nájezdu Sochůrka nepřelstil.

Ve 43. minutě zůstal sám mezi kruhy domácí Krliš, ani nadvakrát ale Jeschkeho nepřekonal. Hosté poté získali tlak ve dvou po sobě jdoucích přesilovkách, 15 sekund hrály Klatovy dokonce ve třech. Sochůrek ale všechny trutnovské pokusy pochytal. Slabší chvilku si však připsal ve 48. minutě, kdy ho střelou zpoza kruhu překvapil Aleš Půlpán. Za další dvě a půl minuty vrátil třígólový náskok domácím skrytou střelou k tyči Beneš. Naději pro hosty vykřesal ještě v téže minutě Smékal, který se dostal od mantinelu až před Sochůrka a překonal ho mezi betony. V závěru zápasu bylo k vidění několik potyček a vzájemných vyloučení, ze kterých ještě vybočil neproměněný samostatný nájezd domácího kapitána Topinky.

„Kdyby celý zápas vypadal jako první třetina, tak by se hodnotil dobře, ale vyhráli jsme a získali tři body, které jsme chtěli. V tabulce jsme poskočili na první místo, což je pro kluky odměna za práci, kterou odvádějí. Soupeři zase budou mít větší motivaci proti nám uspět. Dnes jsme neměli zápas úplně pod kontrolou. První třetina byla dobrá, ale ve druhé jsme měli obrovské problémy v obraně, nedrželi jsme si pozice a potom hra vypadala, tak jak vypadala. Ale jsme rádi za tři body," řekl k utkání trenér Klatov Pavel Vostřák.

Třetiny: 2:0, 2:1, 1:2. Branky a nahrávky: 12. Uhlík (Slavík, Tulačka), 18. Špaček (Indrák, Uhlík), 24. Uhlík (Indrák), 32. Švarc (Topinka, Krliš), 51. Beneš (Němec, Topinka) – 25. Půlpán A. (Půlpán T., Fedulov), 48. Půlpán A. (Bezděk, Jeschke), 51. Smékal (Ukhin, Půlpán A). Rozhodčí: Valenta – Oudes, Vavruška. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. Diváci: 242.

Sestava Klatov: Sochůrek (Štekr) – Špaček, Kubík, Slavík, Marcel, Leština, Houfek, Kulhánek – Švarc, Topinka, Krliš – Uhlík, Tulačka, Indrák – Pacanda, Vlček, Němec – Beneš.

Ostatní výsledky: Bílina – Sokolov 2:3 (předehrávka 24. kola).

1. SHC Klatovy⋌16 9 1 0 6   58:49  29
2. HC Vrchlabí⋌16 8 1 2 5   77:61  28
3. HC Kobra Praha⋌15 8 1 2 4   63:52  28
4. HC Vlci Jablonec n. Nisou⋌16 5 6 0 5   72:68  27
5. HC Řisuty⋌16 8 0 1 7   64:59  25
6. HC Klášterec n. Ohří⋌15 8 0 1 6   64:63  25