Hokejisté SHC Klatovy předvedli doma v druhém zápase prvního kola play off 2. ligy skupiny Západ proti Řisutům výborný výkon a zaslouženě vyhráli.

Více než 700 diváků na klatovském zimním stadionu vidělo vše, co k play off patří - branky, přesilovky 5 na 3 na obou stranách i rvačky.

Klatovy vyhráy v sobotu na ledě Řisut 3:2 a doma je znovu podržel výborným výkonem plzeňský gólman Marek Mazanec, který hráče hostů svými zákroky přiváděl k šílenství.

SHC Klatovy - HC Řisuty 5:2

Klatovští hráči se hned od prvního hvizdu na soupeře vrhli. V 5. minutě v přesilovce vypálil od modré Hucl a Klatovy se poprvé radovaly z gólu. Více ze hry měli domácí, ale víc branek v první části hry nepadlo.

Klatovskou radost z vedení zchladily Řisuty hned po 47 sekundách druhé třetiny, kdy také v přesilovce vyrovnaly. Ale ve 32. minutě začal klatovský brankostroj. Postupně gólmana hostů překonali Steiner, Kocman a Bernad, a tak šly Klatovy do třetí třetiny s příjemným tříbrankovým náskokem a navíc i s větší psychickou pohodou, protože hosté za dvě třetiny vůbec nepřišli na to, co na ně mají hrát.

V 55. minutě se podařilo Řisutům snížit, a dostat se tak na dvoubrankový rozdíl. Hosté vycítili šanci, ale to by proti nim nesměl stát v klatovské brance výborný Mazanec, který všechny jejich pokusy postupně zlikvidoval. Naopak se ještě domácímu Bernadovi podařilo v 59. minutě dorazit Zemanovu střelu za záda gólmana ŘisutSchwambergera a upravit skóre na konečných a zasloužených 5:2 pro Klatovy.

Třetiny:1:0, 3:1, 1:1.Branky a nahrávky: 5. Hucl Jan (Maxa Jiří), 32. Steiner Ondřej (Topinka Jan, Herr Karel), 35. Kocman Jakub (Pavlis Jan), 38. Bernad Jakub (Hobl Jaroslav), 59. Bernad Jakub (Zeman Petr, Hobl Jaroslav) - 21. Scherzel Jiří, 55. Landa Tomáš (Kos Matěj).

Sestava SHC Klatovy:Mazanec, (Jež) - Mrázek, Zeman, Herr, Bernad, Hucl, Ruprecht, Kořínek, Poustka, Topinka, Kajer, Maxa, Petráček, Steiner, Horejš, Flek, Pavlis, Hobl, Kocman, Čuban, Vondryska.

Třetí zápas 1. kola play off se hraje ve středu 22. února na domácím stadionu Řisut ve Slaném od 18 hodin.