SHC Klatovy - HC Vlci Jablonec nad Nisou 4:3

Domácí nastoupili bez kapitána Kubeše a jakoby je absence nejzkušenějšího hráče poznamenala. Začátek utkání moc brankových příležitostí nenabídl. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale pro oba týmy bylo těžké vypracovat si gólovou šanci. Nepomohly tomu ani přesilové hry obou týmů. Klatovy se k soupeřově bráně dostávaly častěji než hosté, ale v zakončení se jim nedařilo.

Nebezpečně vypadala jen střela Andrlíka ze 12. minuty, která ale bránu minula. Velkou šanci měl v 15. minutě domácí Beran, kterému však po pěkné přihrávce Kristla zpoza branky sjel před odkrytou brankou kotouč z hole. Hosté se na konci 15. minuty dostali do vedení, když po 12 sekundách využil přesilovku Peřina. Klatovy mohly ještě do přestávky vyrovnat, ale šance Tulačky a Váchala zůstaly nevyužity. Domácí nehráli v první třetině dobře, ale to samé se dalo říci i o Jablonci.

V úvodu druhé třetiny to vypadalo, že trápení Klatov bude pokračovat. Myšlenkami byli Klatovští snad ještě v šatně, když si po 15 sekundách hry nechali dát branku od Lukáše Tondra. Domácí hráče probudil ve 24. minutě gól Richarda Kristla, který se protáhl podél mantinelu až před branku a zavěsil. Od této chvíle začaly Klatovy hosty přehrávat. Nebezpečně pálil Váchal a svoji šanci nevyužil ani Topinka. Tlak Klatov narušila 27. minuta, ve které prověřil Kukina střelou do lapačky hostující Bříška a hlavně před ním zakončující osamocený Peřina.

Následovala dvě klatovská oslabení, která ale domácí s Kukinem v zádech ubránili, aby nakonec sami využili přesilovku čtyři na tři. Ve 35. minutě propálil Boušku v jablonecké bráně střelou od modré Holý – 2:2. Bouška svoje kvality ukázal ve 37. minutě, když chytil střelu Michela „z první". Kukin zase podržel domácí ve 39. minutě po přečíslení hostů. Klatovy dokonaly obrat v poslední minutě druhé třetiny zásluhou Kristla, který se dostal sám před Boušku a střelou pod horní tyčku skóroval.

Přehlídku šancí ve třetí třetině zahájil ve 44. minutě hostující Peřina, ale Kukinovu branku minul. Obrovskou šanci nevyužil na druhé straně Michel, který tečoval přihrávku jen do gólmana. Ve 45. minutě mohl Kristl zkompletovat hattrick, ale po pěkném uvolnění přestřelil bránu. Domácí měli v této fázi hry jasně navrch a hosté si často vypomáhali fauly. V přesilovce pět na tři neusměrnil v 51. minutě přihrávku do odkryté branky Tulačka.

V 52. minutě okořenila utkání bitka domácího Berana s hostujícím Demelem, po které šli oba aktéři do šaten. O minutu později mohl vyrovnat jablonecký Martin Tondr, ale v rozhodující chvíli puk špatně trefil. Do nájezdu se následně dostal domácí Přikryl, ale v tísni Boušku nepřekonal. V 55. minutě se hostům podařilo vyrovnat v přesilové hře. Střelu Abrahama od modré čáry tečoval před Kukinem do sítě Mulač.

Šanci na výhru nabídl hostům svým zbytečným vyloučením v 56. minutě Marcel. Kukin byl ale proti a dvě jablonecké střely v přesilovce zneškodnil, jednu dokonce maskou. V 57. minutě putoval na trestnou lavici i hostující hráč a síly se vyrovnaly. Když už to vypadalo na remízu, vystřelil domácím střelou zápěstím mezi kruhy tři body minutu před koncem Andrlík. Rozhodující gól šel trochu na vrub brankáře Boušky. Hosté sáhli v poslední minutě k power-play a dostali se ještě k jedné nebezpečné střele. Kukin se však stačil přesunout včas a puk chytil do lapačky.

„Měli jsme špatný vstup do zápasu, v prvním střídání jsme se nechali zbytečně vyloučit a pak v první třetině ještě jednou. První třetinu jsme nezvládli, ale druhou a třetí kluci bojovali a ukázali charakter. Šli si za vítězstvím, i když to byly velké nervy. Ale jenom takové zápasy mohou hráče posunout dál a jsem rád spíš za ně, že si dokázali, že to můžou zvládnout," ocenil vůli po vítězství svých svěřenců trenér SHC Klatovy Pavel Vostřák.

Třetiny: 0:1, 3:1, 1:1. Branky a nahrávky: 24. Kristl (Tulačka, Beran), 35. Holý (Kristl, Tulačka), 39. Kristl (Tulačka, Váchal), 59. Andrlík (Slavík, Michel) – 15. Peřina (Nevyhoštěný, Demel), 21. Tondr L. (Bříška), 55. Mulač (Abraham, Brokeš). Rozhodčí: Valenta – Horažďovský, Černý, Vyloučení: 8:12 + Beran (KT) 5 min + do konce utkání, Demel (JA) 5 min + do konce utkání, Kepka (KT) 10 min osobní trest, Marcel (KT) 10 min osobní trest. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 440.

SHC Klatovy: Kukin (Rückl) – Chalupa, Holý, Marcel, Andrlík, Slavík, Houfek, Kubík – Tulačka, Kristl, Kepka, Michel, Přikryl, Beran, Váchal, Topinka, Pacanda, Němec, Čuban.

HC Vlci Jablonec and Nisou: Bouška (Vich) – Tondr M., Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Abrahám, Šulc, Bříška, Tondr L., Nevyhoštěný, Demel, Peřina, Mulač, Brokeš, Frk, Homolka, Žďárský, Šír.

1. SC Kolín 4 4 0 0 0 20:9 12
2. HC Tábor 4 3 1 0 0 20:9 11
3. SHC Klatovy 4 3 0 0 1 20:15 9
4. HC Kobra Praha 4 3 0 0 1 17:12 9
5. HC Klášterec nad Ohří 4 2 1 0 1 27:18 8
6. IHC Písek 4 2 0 2 0 15:10 8