SHC Klatovy – IHC Písek 5:2

Domácí se hned v prvním střídání dostali do vedení, když Kříže nadvakrát překonal Jonák. Klatovy měly i poté více ze hry. Písek měl první velkou šanci až v 10. minutě, ale Bárta trefil Sochůrka do hrudi. Klatovští si zápas zkomplikovali ve 12. minutě dvěma vyloučeními po sobě. Hosté přesilovku pět na tři využili a vyrovnali na 1:1. O tom, že do kabin šly s jednogólovým náskokem Klatovy, rozhodl v 18. minutě v přesilové hře po výborné nahrávce Topinky svým druhým gólem Jonák.

Druhá třetina nenabídla tolik šancí jako první část. V nebezpečné pozici byl domácí Tulačka, ale puk špatně trefil. Písecký brankář si poradil i se zakončením Vlčka. Na druhé straně měl šanci na vyrovnání Polata, ale po svém průniku nedokázal poslat puk do odkryté branky. Diváci ale přece jen gól ve druhé třetině viděli. Ve 40. minutě se po akci Kokošky nejlépe před bránou orientoval Vracovský a poslal Klatovy do dvougólového vedení.

Závěrečná část byla hodně rozkouskovaná a už nenabídla moc velkou kvalitu. Góly přesto k vidění byly. Na 4:1 pro domácí zvýšil ukrytou střelou od modré čáry ve 42. minutě Slavík. Písek měl poté podruhé výhodu dvou mužů v poli, tentokrát ale minutovou přesilovku pět na tři nevyužil, a to i proto, že se Sochůrek vytáhl proti blafáku Bárty. Po návratu vyloučených domácích hráčů na led si ale vzal puk hostující Herr, projel s ním přes celé kluziště a poslal ho kolem Sochůrkovy lapačky do horního růžku klatovské branky. Pojistit vedení domácích mohl v 50. minutě Vlček, ale netrefil puk před prázdnou bránou. Definitivně tak pojistil zisk tří bodů při power-play hostů v 59. minutě střelou do prázdné brány Němec.

Za třemi body nasměroval Klatovy zkušený Vít Jonák. „Samozřejmě každého člověka povzbudí, když dá v prvním střídání gól, hned se pak hraje líp,“ byl spokojen se vstupem do zápasu bývalý hráč Mladé Boleslavy či Liberce, který dal v první třetině dva góly a mohl tak pomýšlet na hattrick. „Hlavní myšlenky byly na vítězství, ale samozřejmě jsem hattrick v hlavě měl. Škoda, že nepadl,“ řekl k tomu Jonák, který také popsal, jak se mu hraje ve 2. lize: „Je to kvalitativně o něco horší. Hraje tady ale spousta mladých kluků, takže je to hodně o bruslení. Je to trochu jiný styl hokeje než ve vyšších soutěžích. Jsem ale rád, že jsem se s Pavlem domluvil a můžu se tady udržovat v zápasovém tempu.“

„Jsme strašně rádi za tři body. Celý zápas jsme měli převahu, ale moc se nám nedařilo vytvářet šance. Soupeř hrál dobře před svojí brankou a my jsme to moc tahali po rohách. Nebyli jsme tak hladoví. Musíme to víc hrát jako při třetím gólu, který rozhodl. Prostě dostat puk do brankoviště a za každou cenu ho prorvat do brány. V Pelhřimově jsme měli při hře pět na pět víc šancí než dnes, ale tam jsme zápas ztratili v oslabeních. Dnes jsme měli taky nějaká zbytečná vyloučení, tak doufám, že se to bude postupně zlepšovat,“ zhodnotil zápas trenér Klatov Pavel Vostřák.    

Třetiny: 2:1, 1:0, 2:1. Branky a nahrávky: 1. Jonák (Leština, Uhlík), 18. Jonák (Topinka, Walter), 40. Vracovský (Kokoška, Tulačka), 42. Slavík (Kaňák, Kokoška), 59. Němec (Pacanda) – 13. Vlk (Sýbek, Herr), 49. Herr. Rozhodčí: Čáp – Tvrdík, Mertl. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 180.

SHC Klatovy: Sochůrek (Plánička) – Leština, Walter, Kaňák, Slavík, Houfek, Kubík – Uhlík, Topinka, Jonák, Vracovský, Tulačka, Kokoška, Pacanda, Vlček, Němec, Vondrák, Piovarči, Kosnar V.

Ostatní výsledky: Moravské Budějovice – DS České Budějovice 6:3, Kolín – Nymburk 3:4, Žďár nad Sázavou – Pelhřimov 5:2, Tábor – Havlíčkův Brod 2:6.