KLATOVY – MORAVSKÉ BUDĚJOVICE 2:4

První brankové příležitosti si vypracovali domácí, Vlček ani Kokoška však hostujícího gólmana Brože nepřekonali. V 5. minutě už se mohli Klatovští radovat z gólu, když puk do hostující branky dopravil Furch. Velkou šanci na vyrovnání měl Mikeš, ale tváří v tvář Sochůrkovi našel jen jeho lapačku. Vyrovnat se Žihadlům z Moravských Budějovic podařilo v 17. minutě, kdy nahození Pelikána od modré prošlo až do sítě. Sochůrek v této situaci nic neviděl. Domácí ale dokázali strhnout vedení opět na svoji stranu. V 19. minutě po zadovce Kokošky mířil přesně do horního růžku hostující branky Furch.
Druhou třetinu odstartovala šance domácího Poura, na druhé straně měl dvě možnosti zkušený Rytnauer. Ve 29. minutě vytáhl Sochůrek hřbetem lapačky nad bránu střelu hostující Bulína. Klatovy mohl poslat do vedení po Pourově přihrávce kapitán Topinka, gólman Brož byl ale u tyče včas. Ve 34. minutě se ukázal hostující kapitán a bývalý slovenský reprezentant Pucher, jeho střela ale mířila nad branku. O minutu později se hosté už dočkali. Na konci rychlé kombinace mířil pod břevno domácí branky Kabelka – 2:2. A to nebylo od Žihadel vše. Ve 38. minutě se kolem Sysla protáhl Matějka a našel růžek Sochůrkovy branky.

Třetí třetina se nesla ve znamení klatovské snahy o vyrovnání. Hosté se už nikam bezhlavě netlačili a čekali na chyby domácích. V 52. minutě byl faulován Pour a domácí ve své jediné přesilovce v zápasu svůj tlak ještě vystupňovali. Brankář Brož ale všem jejich střeleckým pokusům odolal, při ráně Poura v 56. minutě mu pomohlo i břevno. Dvě minuty před koncem zlomil při střele od modré hůl domácí Marcel a do úniku se dostal Krutiš. Sólo mu ale překazil gólman Sochůrek. Klatovští v závěru sáhli k power-play, místo vyrovnání ale inkasovali, když do prázdné brány dovezl puk Mikeš. Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni na domácí straně Aleš Furch a na straně hostů Filip Matějka.

„Byl to vyrovnaný zápas, který rozhodly maličkosti. Nebyli jsme tak hladoví po gólech, měli jsme se víc tlačit do branky a být agresivnější. Soupeř je zkušený, má hodně hráčů se zkušenostmi z extraligy a bylo to vidět. Nikam se necpal a čekal na naše chyby, kterých jsme pár udělali. Škoda inkasovaných gólů na konci druhé třetiny, ve třetí části už jsme to nedokázali srovnat. Pro naše mladé kluky to byla zase obrovská zkušenost. Je to třetí nejvyšší soutěž a vidí, jak je těžké se v ní prosadit, “ zhodnotil utkání trenér Klatov Pavel Vostřák, který se na delší dobu bude muset obejít bez Vojtěcha Tulačky a Jiřího Uhlíka, kteří se zranili v minulém zápase v Pelhřimově.

Třetiny: 2:1, 0:2, 0:1. Branky a nahrávky: 5. Furch (Kokoška, Kačena), 19. Furch (Kokoška) – 17. Pelikán (Rytnauer, Krutiš), 35. Kabelka (Mikeš, Pucher), 38. Matějka, 60. Mikeš (Pucher). Rozhodčí: Mertl S. – Mertl J., Oudes. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváci: 120.

SHC Klatovy: Sochůrek (Rückl) – Kaňák, Marcel, Hlaváček, Sysel, Kačena, Leština – Vracovský, Furch, Kokoška, Heldák, Topinka, Pour, Rubner, Vavřička, Pacanda, Macháček, Roubal, Vlček.

10. IHC Písek⋌20  4 1 1 14   49:86  15

Další zápasy Klatov: Klatovy – Písek (SO 16. 12., 17.30), Havlíčkův Brod – Klatovy (ST 20. 12., 18.00).

Zimní amatérská liga: PS Křeč Mochtín - Draci Klatovy
FOTOGALERIE: Smrk otočil skóre zápasu s Realem a vede tabulku