Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Klatovy – Nové dresy přinesly klatovským hokejistům štěstí, na domácím ledě dokázali v dalším utkání druhé ligy zkrotit bojovné jablonecké Vlky a získat důležité vítězství.

18.11.2011

Klatovy - Jablonec nad Nisou 4:2Foto: DENÍK/Milan Kilián

Domácí začali aktivněji, k šancím jim pomohla i brzká přesilovka, ale na hostujícího brankáře Štěrbu nemohli najít recept. Hosté se osmělili až v polovině třetiny, ale ani jejich střelci nedokázali překonat mladého Hubáčka v domácí brance.

I druhou třetinu začali Klatované aktivně a Štěrbovi připravili pořádně horké chvilky, ale Čuban ani další útočníci síť nerozvlnili. Až ve 28. minutě si mohlo publikum zařvat gól, když se zblízka trefil Pavlis. Radost ale netrvala dlouho, po 134 vteřinách vyhnal všechny pavouky z rohu Hubáčkovy branky Bříška. I odpověď Klatov byla blesková, za pouhých 24 vteřin jim vrátil vedení opět Pavlis. Při přesilovce měli hosté několikrát šanci vyrovnat, ale neuspěli, a tak přišel trest, když domácí sice nejprve trefili dvakrát tyčku, ale pak už mířil do černého Steiner.

V poslední části hry se hrálo nahoru dolů a toho využil nehlídaný Měrtl ke snížení. Pak se několikrát blýskli oba gólmani a klid dal domácím až Steiner, který při power play hostů trefil šest vteřin před koncem opuštěnou klec.

„Věděli jsme, že Vlci jsou silný soupeř. Přijeli posíleni o hráče prvoligového Mostu, naopak my jsme se potýkali s otázkou brankářů, protože tam máme nějaký problém. Dnes za to Hubáček ale vzal a mančaft podržel,“ řekl Deníku po utkání klatovský trenér Radek Mužík a dodal: „Vím, že tam byla spousta chyb, ale kluci makali.“

HC Klatovy - HC Vlci Jablonec 4:2

Třetiny: 0:0, 3:1, 1:1. Branky a nahrávky: 28. Pavlis (Bernad), 30. Pavlis (Kocman), 37. Steiner (Kajer), 60. Steiner (Kajer) – 30. Bříška (Měrtl), 45. Měrtl (Stehno). Rozhodčí: Šmíd, Černý, Vavruška. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. Diváků: 325.

Sestava HC Klatovy: Hubáček (připraven Vachoušek) – Mrázek, Zeman, Hauer, Šimandl, Poustka, Bernad, Topinka, Kajer, Maxa, Hošťálek, Steiner, Vizinger, Pavlis, Hobl, Kocman, Čuban. Trenér: Mužík.

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman dorazil do Plzně v dobré náladě

Plzeňský kraj - Sledujte s Deníkem návštěvu prezidenta v kraji.

Bílá místa? Na mapě záchranky žádná nejsou

Plzeňský kraj – Síť základen v kraji je tak hustá, že další už téměř nejsou třeba.

Evropská liga: Viktoria letí do Švýcarska

Plzeň – Povzbuzeni vítězstvím v prestižním duelu nad pražskou Spartou odlétají ve středu fotbalisté Viktorie Plzeň k dalšímu těžkému zápasu – k utkání základní skupiny Evropské ligy se švýcarským FC Lugano.

Bolešiny – Draci domácí výroby i kupovaní v neděli nahradili na nebi mezi Bolešinami a Slavošovicemi jindy obvyklé modely letadel.