Ve Strakonicích porazili lubští hokejisté posílené Katovice a připsali si do tabulky první dva body. Fanoušci TJ Sušice měli šanci vidět na svém zimním stadionu poprvé své hokejisty v boji o mistrovské body. Ti však v derby proti HC Horažďovice po vyrovnané hře svému soupeři podlehli.

Další derby je na pořadu v neděli 6. listopadu. Odehraje se na zimním stadionu v Klatovech a nastoupí proti sobě od 14.45 hodin Start VD Luby a TJ Sušice.

Katovice - Luby 4:6 (1:4, 1:1, 2:1).

O svém prvním vítězství v novém ročníku rozhodly hostující Luby již v první třetině, když Katovice přehrály v poměru 4:1. Vítězství Startu bylo o to cennější, že k zápasu odjížděl ve značně kombinované sestavě, pouze se čtyřmi obránci a osmi útočníky.

Do zápasu vstoupili domácí hokejisté hodně aktivně, tlačili se do útoku, ale občas zapomínali bránit. Toho Luby využily k rychlým protiútokům, ze kterých padaly branky. První vstřelil po průniku Radka Pikharta nestárnoucí Karel Kašpar. Katovice brzy srovnaly na 1:1, ale na další dvě branky Jakuba Spurného, který nejprve skóroval z mezikruží a poté dorážkou střely Maláta, a na gól Šimka již v první třetině nedokázaly odpovědět.

I v úvodu druhé třetiny byli domácí hodně aktivní, snažili se dostat Luby pod tlak. Podařilo se jim z přesilovky snížit na 2:4, ale do šaten šly Luby opět s třígólovým náskokem, když přihrávku Radka Pikharta tečoval do horního růžku Rajšl.

V závěrečné třetině utnul snahu Katovic o návrat do utkání ranou od modré čáry lubský kapitán David Janoušek. Hosté si vítězství pohlídali, domácím hokejistům dovolili v závěru již jen kosmeticky upravit výsledek na konečných 4:6.

Branky a nahrávky Lub: Kašpar (R. Pik〜hart), Spurný (R. Pikhart), Spurný (Malát), Šimek (Rajšl), Rajšl (R. Pikhart), D. Janoušek (Spurný).

Sušice - Horažďovice 2:4 (0:1, 1:2, 1:1).

Derby začalo v rychlém tempu a již v 1. minutě viděli diváci úvodní gól. Po přihrávce Lukáše Sosny se trefil Miroslav Přerost a hosté vedli 1:0. Branka otřásla sebevědomím domácích hokejistů, kteří se celých deset minut hledali, hráli chaoticky a nedokázali reagovat na rychlé protiútoky horažďovického týmu. Pak ale postupně zlepšovali svůj výkon, vyrovnali hru, ale šance nedokázali proměnit v gól.

Střelecká neschopnost domácích pokračovala i ve druhé třetině, zatímco hosté svou důsledností a tahem na branku úspěšně dvakrát skórovali i ze zdánlivě nemožného postavení. Střelecký půst Sušice trval až do 38. minuty, kdy střelu Štěpána Broži od modré čáry tečoval za záda hostujícího gólmana Luboš Pokorný a snížil na 1:3. Vzápětí ale přišla chyba v obraně, horažďovický Radek Sýkora dorazil puk za záda gólmana Martina Šlajse a hosté opět vedli o dvě branky.

V závěrečné třetině domácí hráči bojovali, dostali soupeře pod tlak a chtěli otočit vývoj utkání. To se jim ale podařilo je částečně, když ve 42. minutě skóroval prudkou střelou Zdeněk Koryťák a kontaktním gólem opět přiblížil Sušici k vyrovnání. Za dvě minuty však Horažďovičtí nahodili puk před branku Sušice a ten se smolně od domácího hráče odrazil do sítě. Hosté opět vedli o dvě branky a tento stav si pohlídali až do závěrečného klaksonu.

Branky a nahrávky: Pokorný (Broža), Koryťák (Rychtařík, Pokorný) - Přerost (L. Sosna), Panský (Šrámek), Sýkora (Panský, L. Sosna), L. Sosna (M. Sosna). Vyloučení: 10:8. Diváků: 80. Rozhodčí: Štěrba, Svoboda, Mergl. (š)