Hokejisté SHC Klatovy hostili ve II. lize skupině Západ v sobotu HC Draci Bíliny, souseda v tabulce - tým, který přijel do Klatov nabuzen čtyřmi zápasy v řadě bez porážky. A ani tentokrát nevyšel bodově naprázdno, když si odvezl bod.

SHC Klatovy – HC Draci Bílina 4:3sn

Hosté byli od začátku aktivnější, lépe kombinovali a bruslili. Svoji převahu vyjádřili gólově v 8. minutě, kdy je poslal do vedení v přesilovce Polák. Klatovští odpověděli v 17. minutě, kdy také dokázali využít přesilovky. Bílina ale odcházela do kabin spokojenější, ve 20. minutě ji sekundu před vypršením přesilovky 5 na 3 znovu poslal do vedení Přeučil, a zaslouženě vedla.

Ani ve druhé části hry se obraz hry nezměnil. Hosté byli aktivnější, Jež v klatovské brance dělal, co mohl, aby znovu neinkasoval, ale ve 26. minutě zvýšil na 3:1 bílinský Szakal, a s klatovským mužstvem to nevypadalo dobře.

Třetí třetina však přinesla zvrat. Hosté, kteří již pomýšleli na tři body, ve 42. a 45. minutě inkasovali, a zápas byl stále otevřený. Ve třetí třetině se poměr sil na ledě otočil, navrch měli domácí, kteří soupeře přehrávali, vytvořili si řadu šancí, ale gól už do konce hrací doby nepadl.

V prodloužení byli o něco aktivnější hosté, ale obě mužstva spíš sázela na jistotu, takže o zisku druhého bodu musely rozhodnout samostatné nájezdy.
Jako první se proti Ježovi rozjeli hosté, ale proti rozchytanému klatovskému gólmanovi neuspěli. Obelstít bílinského brankáře se nepodařilo ani domácímu kapitánovi Maxovi, ale nemusel toho litovat, protože vzápětí Jež vychytal druhý nájezd a hrdinou večera se stal Steiner, který svůj nájezd proměnil a rozhodl o tom, že si Klatovy připsaly dva body.

Třetiny: 1:2, 0:1, 2:0 – 0:0, 1:0. Branky a nahrávky: 17. Steiner Ondřej (Kajer Miloš, Klaus Martin), 42. Hobl Jaroslav (Steiner Ondřej, Kořínek Jakub), 45. Maxa Jiří (Hošťálek Ondřej), 65. Steiner Ondřej - 8. Polák Miroslav (Kýhos Vladimír), 20. Přeučil Tomáš (Hrubant Martin), 26. Szakal Adam. Vyloučení: 6:9, navíc Kořínek (KLT) a Müller (BIL) 2+2 za hrubost a Hobl (KLT) 10 min. OT. Rozhodčí: Pražák-Černý,Dančišin.

Sestava SHC Klatovy: Jež (Hubáček) - Mrázek, Zeman, Hauer, Bernard, Klaus, Kořínek, Pouska, Kulhánek - Topinka, Kajer, Maxa - Petráček, Hošťálek, Steiner - Horejš, Vizinger, Pavlis - Hobl, Sedláček, Čuban.

Poslední letošní zápas odehrají klatovští hokejisté ve středu 21. prosince na ledě Jablonce nad Nisou.