Vše měli ve svých rukou. Cíl byl jasný – v zápase se Žďárem nad Sázavou vyhrát v základní hrací době. Klatovští hokejisté však bitvu o tři body, které by jim zajistily účast v play off, prohráli. V tabulce skupiny Západ tak skončili na posledním místě a sezona pro ně končí. Navíc na sestupovém místě.

SHC Klatovy – HC Žďár n/S 2:5

Klatovští hráči dobře věděli, o co se hraje, a hned od začátku na soupeře zatlačili. Hosté ale brzy hru vyrovnali a z první velké šance v 7. minutě se dostali do vedení. Vzápětí dostali Klatovští výhodu dvou přesilových her za sebou, ale narazili na problém, kterým byl výborně chytající žďárský gólman Sláma. Navíc hosté velice dobře bránili. Jak se proměňují šance ukázal Žďár Klatovům znovu v 15. minutě. V přesilové hře, kdy na trestné lavici seděl domácí kapitán Kubeš na 2+2 minuty, zvýšil Plachý střelou, která se odrazila od tyčky za Polívkova záda.

Také druhou třetinu zahájili domácí náporem, ale Sláma byl pozorný a znovu hosté brzy hru vyrovnali. Klatovským se na hokejky začala vkrádat nervozita, nedařily se jim přihrávky a jejich střely často končily na hráčích soupeře. Střelecká smůla pokračovala i ve 29. minutě v přesilovce, kdy Marcel, stojící před žďárským gólmanem měl dvě šance, a Holého střelu od modré Sláma pokryl. Snížit se podařilo až ve 33. minutě Hoblovi, který obkroužil branku, zavezl puk před Slámu a v závaru ho nakonec propasíroval za jeho záda. Radost necelé pětistovky diváků však trvala jen 33 sekund. Po hrubce v obraně domácí namazali Gregarovi a ten si vychutnal v sólovém nájezdu Polívku. Klatovy měly ještě velkou šanci minutu nato ve vlastním oslabení, ale k hostujícímu gólmanovi se včas vrátili obránci a nebezpečí zažehnali.

Třetí třetinu zahajovali Klatovští v oslabení a nechali tak Žďár se rozjet. Ve 43. minutě zazvonila tyčka klatovské branky, na druhé straně zmařil šanci Beranovi výborný Sláma. Gólem neskončily ani následné příležitosti hostujícího rychlíka Chlubny ani domácího Vondrysky. Ve 46. minutě přišla další rána pro domácí. Žďár znovu využil přesilovku a po vyšachování klatovské obrany zvyšoval Plachý na 4:1. Klatovy měly poté výhodu několika přesilových her, z toho dvou kratších 5 na 3, ale výsledkem byla pouze nastřelená tyčka. Domácí se kontaktního gólu dočkali až v 53. minutě, kdy Zeman propálil vše, co mu stálo v cestě. Klatovy se vzepjaly k poslednímu náporu, probudili se i diváci, které vývoj utkání zaskočil tak, že zapomínali i fandit. Gól však nikdo z domácích dát nedokázal. Po bitce a vyloučení na obou stranách si klatovští trenéři 2 minuty a 52 sekund před koncem základní hrací doby vzali oddechový čas a odhodlali se k riskantnímu kroku – odvolali gólmana. Tento tah jim ale nevyšel – v 58. minutě se trefil do prázdné klatovské branky přes tři čtvrtě hřiště Pleva, a definitivně tak rozhodl o osudu utkání.

„Takhle se o záchranu nebojuje. Čekali jsme od hráčů větší nasazení, nebylo tam. S tím jsme se potýkali celou sezonu. Před důležitými zápasy jsme trénovali třeba jen v deseti lidech, a to také nejde. Nebudeme se na nic vymlouvat. My, trenéři, jsme za tuto katastrofální sezonu odpovědní a zákonitě musí přijít trest. Ať už hráčská či trenérská výměna. Všechno se tady musí převrátit naruby. Jestli to bude v krajském přeboru, nevím," vypravil ze sebe jen po zápase jeden z klatovských trenérů Radek Mužík.

Třetiny: 0:2, 1:1. 1:2. Branky a nahrávky: 33. Hobl (Kubeš), 53. Zeman (Marcel, Kubeš) – 7. Gregar (Kuntsmüller, Plachý), 15. Plachý (Pleva), 33. Gregar, 46. Plachý (Beneš, Kunstmüllerller), 58. Pleva. Rozhodčí: Grech – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 6:8. Diváků: 485.

Sestava SHC Klatovy: Polívka (Lejsek) – Blumentrit, Zeman, Martinec, Bouček, Holý, Houfek, Marcel – Hobl, Kubeš, Pacanda – Culek, Beran, Kepka – Vondryska, Čuban, Pejchar – Pondělík, Pech, Noga – Michel.