Hokejisté HC Tomahawks nezvládli třetí třetinu a prohráli s HC Viziauto. Toman z AHC Vačice zachránil svému týmu bod v duelu s AHC Čáp Auto a nýrský Vlasák potvrdil převahu HC Nýrsko 2009 nad HC Kinetic.

Největší drama přinesl zápas Tang a Autokempfu. Mužstvo HC Autokempf věnovalo výhru svému hráci Lincmajerovi, který se v souboji u hrazení zranil a musela ho odvézt sanitka.

HC Tomahawks – HC Viziauto 1:4

V tabulce poslední HC Tomahawks hostil druhého v tabulce HC Viziauto, ale až do třetí třetiny to na ledě nebylo znát. Hráči Tomahawks byli houževnatí a důrazem, který však byl často za hranicí pravidel, dělali soupeři starost. Proto po dvou třetinách byl stav nerozhodný 1:1. Ve třetí třetině si hned od začátku hráči HC Viziauto vytvořili tlak, který ve 4. minutě zúročili a během dvou minut nastříleli tři branky.

Třetiny: 0:1, 1:0, 0:3. Branky a nahrávky: Matoušek – Vávra, Klasek, Janoušek, Pasker (Vávra, Vizinger, Hradecký). Vyloučení: 6:4. Diváci: 13.

AHC Čáp Auto – AHC Vačice 2:2

Hned od prvních minut se obě mužstva do sebe pustila hlava nehlava. Důkazem bylo již druhé po sobě jdoucí vyloučení gólmana Pericata za podražení. Pěknou akcí se blýskl ve 3. minutě Peksa z Čáp Auto a překonal Pericata. Na další gól se čekalo sedmnáct minut. To se prosadil Varyš a Čápi vedli 2:0. Konec druhé třetiny a začátek třetí třetiny patřil hostům, kteří nejdříve čtyřicet dva sekund před koncem druhé třetiny snížili na 1:2 a dvacet jedna sekund po začátku třetí třetiny se po nahrávce Hlaváče trefil Toman. V závěru zápasu dostali Čápi výhodu trestného nájezdu, který však neproměnili.

Třetiny: 1:0, 1:1, 0:1. Branky a nahrávky: Varyš, Peksa (Novák, Farný) – Eiben ml., Toman (Hlaváč). Vyloučení: 4:5. Diváci: 17.

HC Tango – HC Autokempf 1:2

Hráči Tanga se sešli pouze v osmi hráčích a s vypůjčeným gólmanem, přesto zápas odehráli velmi efektivně. V některých soubojích si však počínali za hranicemi pravidel, a tak se museli sedmkrát bránit početní výhodě Autokempfu, který však ani jedné z těchto šancí nevyužil. Jako první se dokázal prosadit domácí Burcal, když šouravou střelou zaskočil Bečičku. Až ve 13. minutě druhé třetiny se bombou od modré trefil kapitán Autokempfu Kopp. Bohužel pak v závěru druhé třetiny došlo v jednom ze soubojů o puk u hrazení k pádu Ondry Lincmajera, který zůstal bezvládně ležet na ledové ploše. Po okamžité pomoci rozhodčích a rychlé pomoci ze střídačky se naštěstí vzpamatoval a přivolaná sanitka odvezla hráče do Klatovské nemocnice, kde zůstal na pozorování. Zápas pokračoval dál a ve třetí třetině při tlaku Autokempfu padl po střele Adamce vítězný gól.

Třetiny: 1:0, 0:1, 0:1. Branky a nahrávky: Burcal (Kaufner) – Kopp, Adamec (Martin, Lerach). Vyloučení: 7:3. Diváci: 12.

HC 2009 Nýrsko – HC Kinetic 7:3

Také Nýrsko nemohlo využít kvalit svého gólmana, protože zápas odehrálo s vypůjčeným brankářem. Kinetic, který čtyřikrát v řadě neprohrál, byl jasným favoritem. Jednoduchá hra hráčů Nýrska ho však překvapila tak, že po celý zápas nedokázal vymyslet nic účinného. Nýrští výborně přehusťovali prostor před svojí bránou a z rychlých brejků dokázali vše proměnit v gól. Především Vlasák svými úniky a následnými přesnými bombami byl k nezadržení. Zápas se hrál v poklidu bez osobních soubojů.

Třetiny: 2:1, 5:2, 0:0. Branky a nahrávky: Vlasák 4, Vlach 2, Míšek (Vlach, Kopačka 2, Malý, Kajínek, Mazánek) – Rubáš L., Rendl, Chalupa J. (Matoušek). Vyloučení: 1:2. Diváci: 5.

Šumavská liga amatérského hokeje AUTOVIZI CUP 2012–2013 pokračuje ve středu a ve čtvrtek na zimním stadionu v Klatovech. Ve středu 26. prosince se hraje od 19.15 hodin zápas AHC Vačice – HC Viziauto, ve čtvrtek 27. prosince od 20.00 hodin je na programu duel AHC Čáp Auto – HC Tomahawks.

Luboš Hosnedl