V ligové přestávce si pozvali klatovští hokejisté na neděli k přátelskému zápasu Písek. Klatovští nastoupili v sestavě složené z hráčů druholigového áčka a juniorů. Na lavičce soupeře bylo také hodně ligových juniorů, takže se hrál po většinu zápasu poměrně svižný hokej. V drese domácích se dvěma góly blýskli Vondryska a Blumentrit, Vondryska navíc přidal dvě asistence a proměněný samostatný nájezd.

SHC Klatovy – HC Písek 7:6 SN

Vstup do utkání vyšel hostům, kteří byli dravější, vypracovali si víc šancí a v 6. minutě šli do vedení. Domácí tým působil hodně nesehraně, kombinačně se jakž takž dařilo jen dvojici Vizinger-Vondryska. Písečtí hráli velice dobře ve středním pásmu a Klatovy se nemohly dostat před jejich branku. Domácím se podařilo vyrovnat v 11. minutě Pacandou, kterému krásně nahrál Vondryska. V 15. minutě dostali domácí výhodu přesilovky, pak dokonce 36 sekund přesilovky 5 na 3, ale v početní převaze se jim vůbec nedařilo. Hned poté si přesilovku zahráli i hosté, a i když ji sehráli mnohem lépe, skóre se neměnilo.

Druhou část hry začali lépe domácí, do šance se dostala dvojice Němec-Vizinger, ale hosté brzy tempo srovnali a a ve 24. minutě šli do vedení – dva hráči se dostali do přečíslení a Sýbek z voleje překonal klatovského gólmana Lejska. Písečtí dál pokračovali v náporu a odměnou jim byla třetí branka ve 27. minutě. Ale hned v další minutě se skóre měnilo – Blumentrit vypálil od modré, překvapil píseckého gólmana Kafku a snížil na 2:3. Kafka po tomto gólu přepustil své místo v brance Havelkovi. Gólová přestřelka však pokračovala – ve 29. minutě šel Písek gólem hned po vhazování znovu do dvoubrankového vedení, ale ve 32. minutě odpověděl domácí Blumentrit přesnou střelou od modré a znovu snížil na rozdíl jednoho gólu. Hosté však zanedlouho znovu odskočili na dvoubrankový rozdíl – ve 32. minutě proměnil sólový nájezd Sýbek. Ale tím brankové hody druhé třetiny, ve které padlo osm gólů, neskončily. Ve 33. minutě si vzal puk domácí Vondryska a nekompromisně snížil na 4:5. Poslední slovo v této třetině ale měli hosté – ve 38. minutě, po dlouhých debatách, zda branka padla, nebo ne, se nakonec po trefě Hřebíčka radoval z vedení 6:4 Písek.

Klatovští se s nepříznivým stavem nechtěli samozřejmě smířit, takže v poslední části hry vrhli síly do útoku. Písek trochu polevil, dál si pečlivě hlídal střední pásmo, a protože měl k dobru dva góly, čekal, co Klatovy. Domácí ale nedokázali nic vymyslet, vázla kombinace, takže se hosté začali snadno dostávat po chybách Klatov do šancí. V klatovské brance ale byl pozorný Lejsek, který v této fázi hry domácí hodně podržel. Klatovští zahodili několik šancí a vypadalo to, že odejdou poraženi. V 59. minutě ale zavelel do útoku Vondryska, který po individuální akci snížil na 5:6. Do konce zápasu zbývala minuta a půl a dvojice trenérů klatovského mužstva v tomto zápase Antonín Mařík a Luboš Reiniger odvolala gólmana. Dvakrát během power play stálo při domácích štěstí, když vyhozený puk dvakrát těsně minul branku. A nakonec se Klatovy dočkaly. Do konce zápasu zbývalo 5,5 sekundy, když Hucl vybojoval puk při vhazování a Němec vyrovnal.

O vítězi pak rozhodovaly samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější domácí – vyhráli je 2:1.

„Ke spokojenosti kousek chybí. Zápas se hrál v rámci tréninku, kdy jsme tým postavili ze dvou pětek z áčka a z pětky juniorů. Ale rozhodně jsme ho nechtěli odehrát, jak se říká, lážo plážo, i když to tak ve druhé třetině vypadalo. První a třetí třetina byla v rámci složení mužstva v pohodě, i když jsme tam měli velké rezervy v obraně i ve střelbě," zhodnotil utkání jeden z dvojice klatovských koučů Antonín Mařík.

„Bohužel hodně kluků z áčka i juniorky nemohlo nastoupit, takže sestava byla, jaká byla. Šanci dostali i mladší kluci, jako Venca Kosnar, který je ročník 1996, pro kterého to byla velká zkušenost. Bylo vidět, že někteří byli hodně nervózní, naopak jiní to zvládali celkem s přehledem. Ale bylo vidět, že to byl hokej někde jinde, než jsou kluci zvyklí. Myslím, že chybělo větší nasazení, dostali jsme poměrně dost gólů, nakonec jsme to dohnali a vyhráli na nájezdy. Ale takového soupeře bychom asi měli přehrávat. Sestavu jsme doháněli až dneska, nastoupit musel i Pavel Turhobr, který hraje za béčko a je v realizačním týmu juniorky, ale myslím, že to zvládl v pohodě," doplnil postřehy z utkání Luboš Reiniger.

Třetiny: 1:1, 3:5, 2:0. Branky a nahrávky: 11. Pacanda (Vondryska), 28. Blumentrit (Pacanda, Hucl), 32. Blumentrit (Kodýtek), 33. Vondryska, 59. Vondryska (Vizinger), 60. Němec (Vondryska) – 6. Jirků (Stropnický), 24. Sýbek (Gába), 27. Sýbek (Jungbauer, Heřmánek), 29. Gába (Sýbek), 32. Sýbek (Hřebíček), 38. Hřebíček. Rozhodčí: Peksa – Hrdlička, Rubáš. Vyloučení: 1:2.

Sestava Klatovy: Lejsek (Rückl) – Farný, Mach, Hucl, Blumentrit, Reiniger, Kodýtek, Pacanda, Vizinger, Vondryska, Pitel, Martin Němec, Bouček, Kosnar, Jan Němec, Pavel Turhobr.