„Hoši, děkujeme,“ ozývalo se až ven před hotel Rual u Bezděkova. Tam se totiž sešli hokejisté SHC Maso Brejcha Klatovy se svými fanoušky, aby oslavili a zhodnotili skončenou sezonu a společně si popovídali i o té následující.

Posedět s fanoušky si přišli nejen hráči, ale i členové vedení a trenéři. Rozloučit se se „svými kluky“ přišel i nyní už jejich bývalý trenér Michal Straka.
„Prožil jsem tu kus života a vlastně ani neodcházím, protože naše spolupráce bude pokračovat možná i víc. Rok tady v roli trenéra byl skvělý, dobrá parta, do které dobře zapadli i plzeňští junioři, prostě kvalitní manšaft. Asi to říkají všichni, ale hodně nás mrzelo, že jsme nedokázali nakonec vyhrát doma s Mostem. Ale jinak spokojenost, výborní byli i fanoušci, kteří nás hnali dopředu. Mě třeba překvapilo, že když jsme přijeli do Mostu, bylo tam jen tři sta lidí,“ vzpomínal na skončenou sezonu Straka, který slíbil, že ho na některých zápasech Klatov určitě uvidíme.

Fanouškům klatovského hokeje se uplynulá sezona líbila a dali to najevo i tím, že si vyvoláváním zvali jednotlivé hokejisty před mikrofon, aby jim poděkovali a položili pár otázek, které byly někdy „na tělo“, ale vyjadřovaly, že fandové mají hráče rádi. Že druholigový hokej není jen doménou Klatov dokazují i ti, kteří fandit na zápasy dojíždějí.

„Byla to hodně povedená sezona a hráči zaslouží poděkování za bojovnost, udělali kus práce, prostě hráli skvěle. Klatovský hokej „jede“ a je známý i za hranicemi kraje. Pochvalu zaslouží i fanklub, který udělal za sezonu velký krok dopředu,“ pochvaloval si Petr Havelka, který jezdí Klatovským už šest let fandit ze Sušice.

„Je to už osm let, kdy jsem se někde dočetl, že druholigoví klatovští hokejisté hostí, už nevím koho. Doma jsem řekl: Děvčata, povídejte si, já jdu na hokej, a od té doby chodím do Klatov na každý zápas. Letos to byla pohoda, byli jsme za hráči i dvakrát v Praze a myslím, že nezklamali,“ chválil klatovské mužstvo Jaroslav Polák z Kdyně.

Na setkání nechyběl samozřejmě ani prezident Fanklubu HC Klatovy Jiří Zavřel: „Kluci nám dělali svojí hrou velkou radost, což se určitě projevovalo i v ochozech. Sezona byla pro fanoušky atraktivní, bylo na co se koukat, takže spokojenost.“

Hokejisty pořád mrzí Most

Přestože hokejisté SHC Maso Brejcha Klatovy skončili v základní části na výborném 3. místě, v prvním kole play off postoupili přes neoblíbený Sokolov, k úplné spokojenosti jim přece jen kousíček chyběl.

Kapitán týmu Jiří Maxa, nemohl na setkání samozřejmě chybět: „Já asi překvapím, ale se sezonou jsem za manšaft spokojený, splnili jsme si cíle, které jsme si na jejím začátku dali. Jen mě trochu mrzí, že jsem kvůli zranění nemohl zasáhnout do posledních zápasů, ale takový je život. Chápu, že fanoušci by chtěli od týmu maximum, že vyřazení cítili jako zklamání, ale věřím, že jich bylo málo, že většině se letošní sezona líbila. Teď budu hlavně rehabilitovat, nabírat síly, ale odpočinek dlouho trvat nebude, v květnu začínáme s letní přípravou. Příští sezonu bych chtěl odehrát, ale myslím, že moje hráčská kariéra už dlouho trvat nebude.“

Klatovský útočník Jan Pavlis si cení hlavně dobré party: „Škoda domácího zápasu s Mostem, ale jinak až na malé výkyvy myslím, že byla sezona slušná. Už pár let je v Klatovech dobrá parta, nestalo se, aby do ní někdo nezapadl a na výkonech je to znát. Před zápasy se v kabině hecujeme vtípky. Po výhře máme vítězný pokřik, když se prohraje, chvilku to řešíme, ale je to sport, chybovat může a každý, a tak si nic nevyčítáme.“

O tom, že právě skončená sezona byla náročná, ví nejlíp své i trenér Radek Mužík. Přestože také spokojeností s tím, že Klatovy nepřešly přes Most, zrovna nezářil, pro hráče měl jen slova chvály. „Teď, s odstupem musím říct, že jsme zažili dobrou sezonu. Přešli jsme sice přes první kolo play off, což se v Klatovech už dlouho nepodařilo, ale chtěli jsme víc. S tak kvalitním manšaftem, který tu byl, jsme nedosáhli toho, čeho jsme mohli. Ale všichni bojovali do posledních sil a bohužel nám chyběl kousek štěstí. Asi jsme si ho vybrali v lednu, když jsme vyhráli osm zápasů za sebou. Ale na kluky jsem velice pyšný. Málokdo si uvědomuje, co všechno pro klatovský hokej dělají. Že také chodí do práce, třeba Venca Fiala dělá podlahy od šesti do čtyř, pak tréninky, dvakrát týdně zápasy, já před nimi smekám, že to zvládají. Vždyť druhá liga není o velkých penězích ale o radosti ze hry,“ nešetřil chválou Mužík.