O osudu utkání rozhodla de facto už úvodní třetina, kterou domácí Písek ovládl zcela jednoznačně 4:1. „Velmi špatný výkon, hlavně v první třetině, ve které nám to tam napadalo, dostali jsme čtyři góly. První lajna, která nás v předchozích zápasech táhla, inkasovala hned třikrát,“ posteskl si ve videorozhovoru pro klubový facebook klatovský kormidelník Michal Straka.

19. kolo: IHC Králové Písek (modří) - SHC Klatovy 8:3.19. kolo: IHC Králové Písek (modří) - SHC Klatovy 8:3.Zdroj: facebook IHC Králové Písek

Ve druhé části hry se sice jeho družina zvedla, vstřelila dvě branky, ale stejný počet gólů také obdržela. „Snažili jsme se trošku přeskupit řady. Na domácí pětku Šuhaje jsme poslali Davida Roubala. Dali jsme gól, ale hned záhy z přesilovky znovu inkasovali. Navíc se nám pak zranil Pepíno (Josef Roubal) a zápas jsme tak dohrávali pouze na čtyři obránce a tři pětky,“ pokračoval zklamaný Straka. „Celkově Písek zaslouženě vyhrál, nám chyběl pohyb i síla,“ uznal klatovský kouč.

Hokejisté SHC Klatovy (v bílém) prohráli v Písku (na archivním snímku hráči v modrých dresech) vysoko 3:8.
Prokletý písecký led. Klatovští hokejisté dostali na jihu Čech další világoš

K lepšímu výsledku pošumavskému týmu nepomohl ani výkon útočníka Jiřího Uhlíka, který vstřelil hattrick. „Není jednoduché to hodnotit, když dostanete v Písku osmičku. Rozebrali nás, navíc jsme dostávali hodně laciné góly,“ řekl mimo jiné Uhlík, autor všech branek svého týmu.

19. kolo: IHC Králové Písek (modří) - SHC Klatovy 8:3.19. kolo: IHC Králové Písek (modří) - SHC Klatovy 8:3.Zdroj: facebook IHC Králové Písek

Teď je potřeba hodit drtivou porážku za hlavu a připravit se na další zápas, který čeká Klatovy už ve středu od 18 hodin doma proti Kobře.

„Doufejme, že už se nám uzdraví někteří hráči jako jsou Kuba Sysel, Matěj Kolda, Jirka Beránek či Dominik Houdek. Abychom byli silnější,“ přeje si Michal Straka. „My se na zápas musíme dobře připravit a doufejme, že tentokrát budeme lepším týmem,“ doplnil jinak hodně rozladěný trenér.

3. kolo zimní DAFL: PS Křeč Mochtín (růžové dresy) - Devils Klášter (bílé).
Princezny letos dohrály. Zimní Dívčí amatérská fotbalová liga dostala ´tečku´