Poslední Sušice v něm hostila vedoucí Horažďovice, které byly jasným favoritem. Na ledě to ale jednoznačné nebylo. Domácí se na soupeře vytáhli, odehráli s ním vyrovnanou partii a jen těsně prohráli.

V tabulce si polepšili i hokejisté Startu Luby, kteří přivezli dva mistrovské body ze Strakonic, kde se střetli s pátým týmem tabulky HC Katovice. Po přesvědčivé výhře Lubští postoupili na 2. místo tabulky.

Katovice - Luby 3:9

Lubští hokejisté se se svým soupeřem střetli ve Strakonicích již podruhé a opět zvítězili. Domácí se sice již ve 2. minutě ujali vedení 1:0, ale ve zbývajících minutách první třetiny kralovali hosté. Na 1:1 záhy srovnal Radek Pikhart a do vedení hosty pak vzápětí střelou do horního růžku poslal Petr Malát. Na 3:1 zvyšoval z trestného střílení Šimek, který tak potrestal předchozí hození hole katovického golmana. Brankový účet první dvacetiminutovky uzavřel Jakub Spurný. A to ještě dalších velkých příležitostí lubští hráči nevyužili.

Šance na korigování výsledku měl i soupeř, ale v cestě mu vždy stál výborný gólman Lub Libor Krs. Ten měl lví podíl na konečném jedoznačném výsledku, když Luby dokázaly i ve druhé třetině přidat další tři góly. Dva z nich zaznamenal Radek Pikhart, jednu branku přidal opět Petr Malát. Do závěrečné třetiny šli hosté s pohodovým náskokem, který ještě navýšil Pavel Hůla a při vlastním oslabení v závěru utkání i Karel Kašpar. Katovice si vylámaly zuby na výborném Krsovi a dokázaly korigovat jen na konečných 3:9.

Třetiny: 1:4, 1:3, 1:2. Branky Lub: R. Pikhart 3, Malát 2, Spurný, P. Hůla, Šimek, Kašpar.

Sušice - Horažďovice 3:4

Hosté přijeli do Sušice v roli jasného favorita, ale na těsnou výhru se hodně nadřeli. Sušičtí hráči se na kvalitního soupeře dobře připravili, byli mu více než rovnocenným soupeřem. Jejich neúspěšná koncovka však byla znovu hlavní příčinou neúspěchu. První gól derby viděli diváci již ve 30. sekundě, když nahozený puk Radka Zahálky od červené čáry dorážel za záda gólmana Tábora František Ryšavý a Sušice vedla 1:0. Vedení si udržela do 8. minuty, kdy hrála v oslabení 3 na 5 a převaze se neubránila. Hostující Jiří Funda dělovkou od modré prostřelil výborného gólmana Sušice Martina Šlaise a srovnal na 1:1. V první půli druhé třetiny měla Sušice navrch, vytvořila na soupeře velký tlak, ale Václava Tábora v brance překonat nedokázala.

Horažďovice poctivě bránily, hrály trpělivě a čekaly na příležitost, kdy udeřit. To se jim podařilo dvakrát a po brankách Lukáše Sosny a Tomáše Jílka šly do dvoubrankového vedení. I v závěrečné třetině byli domácí aktivnější, chtěli s nepříznivým stavem něco udělat. Hrubka ve 44. minutě v útočném pásmu však přinesla únik hned tří horažďovických hráčů proti jedinému sušickému obránci. Této situace dokázali hosté gólově využít na sto procent a dostali se do vedení 4:1. Přes veškerou snahu sušického týmu našel recept na výborného gólmana hostů až ve 46. minutě Petr Rychtařík. Stejný hráč pak v 50. minutě po samostatné akci dokonce vstřelil kontaktní gól na 3:4 a zadělal na pořádné drama. Poslední desetiminutovku však domácí hráči nezvládli takticky. Byli často vylučováni za zbytečné fauly a Horažďovice si těsné vítězství pohlídaly.

Třetiny: 1:1, 0:2, 2:1. Branky: Rychtařík 2, Ryšavý - Funda, L. Sosna, Jílek, Sýkora. Vyloučení: 8:9. Rozhodčí: Štěrba, Svoboda, Mergl. Diváků: 60.

Karel Šot