Takový byl čtvrtý souboj čtvrtfinálové série mezi Plzní a Pardubicemi opět na západě Čech. Moeller těsnou výhrou 4:3 srovnal stav série na 2:2. Pátý duel se odehraje ve středu na pardubickém ledě.

Hostující tým z Pardubic totálně ovládl první třetinu zápasu. O tři branky hostujících Pardubic se postaral elitní útok v čele s Divíškem. Ten sám zaznamenal první a druhou branku a na třetí přihrál. Třetím střelcem pardubických se stal Lojek. Ve druhé části sice snížil na 3:1 pro Plzeň Straka, náladu však pardubickým vrátil Pivko, kterému při přečíslení namazal fantasticky hrající Divíšek. V závěru druhé části ale opět pro Plzeň snížil Adamský - na 2:4.

Ve třetí třetině se Plzeň nadechla k možnému obratu. V 45 minutě oblafnul Lašáka Vlasák a zasunul kotouč do prázdné klece. Pardubice teď místo náskoku brání poslední vedoucí branku.

Při poslední zoufalé power-play domácích se pardubičtí pořádně zapotili. Nakonec ale brankové vedení pojistili a do prázdné klece dopravili přesně se sirénou poslední střelu utkání, ta sice nebyla uznána, ale Pardubice alespoň srovnaly sérii na 2:2.

Plzeň – Pardubice 3:4

Muž zápasu: Divíšek.

Třetiny: 0:3, 2:1, 1:0. Branky a nahrávky: 29. Straka (Dresler), 38. Adamský – 6. Divíšek, 8. Divíšek (Cetkovský), 10. Lojek (Divíšek), 32. Pivko (Divíšek). Rozhodčí: Fraňo, Homola – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 1:5. Bez využití. Diváků: 8178. Stav série: 2:2.

Plzeň: Chábera (8. Francouz) – Benák, Smrek, J. Nedvěd, Čakajík, Dresler, Redlihs, Pácal – Vostřák, Straka, Vlasák – Tomas, Kubalík, Matějovský – Adamský, Jan Kovář, Dvořák – od 21. Kubica, Lev, Laš. Trenér: Hynek.

Pardubice: Lašák – Lojek, Čáslava, Píša, Havíř, Snopek, Kolář I – Cetkovský, Tvrdík, Somík – Zohorna, Divíšek, Pivko – Kolář II, Koukal, Starý, navíc Semorád, Rákos. Trenér: V. Sýkora.

Pavel Hynek (Plzeň): Nezvládli jsme vstup do utkání, do desáté minuty jsme prohrávali o tři góly. Jsme nepoučitelní. Vždyť podobný průběh mělo druhé utkání v Pardubicích. Také jsme předtím těžce vydřeli vedení v sérii, ale potom v dalším utkání jsme dovolili soupeři srovnat krok. Proč? Hůř jsme se pohybovali, nebyli jsme tam, kde jsme měli být, hráli jsme lehkovážně. Střídáním gólmanů už po druhé inkasované brance jsme chtěli dát mužstvu nějaký impuls, aby se zvedl a to se povedlo. Dotáhli jsme stav až na 3:4, v závěru ještě Lašák chytil naši megašanci a soupeř vyhrál zaslouženě.

Václav Sýkora (Pardubice): Chtěli jsme začít líp než v neděli a to se nám také, i díky změnám v sestavě povedlo. Soupeři jsme rychle odskočili o tři góly, ale domácí po naší chybě snížili. Křídla jim dal ale až gól na 2:4. My jsme ještě nevyužili nájezd Koláře a potom jsme čelili místa až drtivému tlaku Plzně. Výhru jsme nakonec se štěstím uhájili, když v závěru nás zázračným zákrokem podržel Janko Lašák.