HC West Indian 2018 – AHC Dynamo 2:13

„Jsem rád, že se teď takto dobře scházíme. Řekl bych, že nám začala fungovat chemie v týmu, začali jsme si více nahrávat a celkově panuje dobrá nálada a atmosféra v týmu. To se začíná projevovat i na výsledcích i na hře. Od toho se to celé odvíjí," řekl po zápase hokejista Dynama Rostislav Hejduk. 

Třetiny: 1:5, 1:5, 0:3. Branky a nahrávky: 10. Novák (Dvořák, Hrdina), 30. Hrdina (Vlach) – 2. Vísner (Tochor), 4. Horák (Rajšl, Bauer), 4. Tochor (Rada), 10. Horák (Halas), 13. Horák (Rajšl), 19. Rajšl (Hejduk), 21. Rajšl (Horák, Hejduk), 25. Rada (Vísner), 30. Rajšl (Janouškovec), 30. Horák (Pressl), 33. Halas (Horák), 35. Hejduk (Bauer), 40. Horák (Pressl). Rozhodčí: Schmiedt, Brtník. Vyloučení: 0:2. Využití přesilových her: 0:0. Góly v oslabení: 0:1. Diváci: 12. Sestava HC West Indian 2018: Fíroň – Beneš, Hrdina, Dvořák, Novák, Lagron, Thurnwald, Mautner, Rada, Kříž, Vlach. Sestava AHC Dynamo: Chlad – Hejduk, Horák, Vísner, Janouškovec, Rajšl, Halas, Tochor, Pressl, Rada.

Už ve druhé minutě otevřel gólový účet produktivní Vísner. O minutu později se k odraženému puku dostal Horák a poslal ho za Fíroně. Poté potvrdil pohádkový vstup Dynama zkušený Tochor – 0:3. I nadále měli borci Dynama jasně navrch, Indiáni se do zakončení dostávali spíš jen sporadicky. Ale na začátku desáté minuty Dvořák krásně našel Nováka, který dokázal pokořil Chlada a snížil na rozdíl dvou branek. Jenže Dynamo branka nepoložila, naopak bleskurychle odpovědělo. To, když se nad vystavenou lapačku brankáře Fíroně trefil Horák.

TJ Drahonice (zelení) vs. HC Horažďovice 11:0, nedohráno.
OBRAZEM: Sušice úvodní finále zvládla, zápas Horažďovic byl předčasně ukončen

Ve dvanácté minutě mohl navýšit skóre Tochor, jenž si sjel mezi kruhy, ale na připraveného Fíroně nevyzrál. To se za malý okamžik povedlo Horákovi, jenž dokonal hattrick a upravil skóre na 5:1 pro hokejisty AHC Dynamo.

V první minutě druhé periody zavezl gumový předmět do útočného pásma Thurnwald a posílal kotouč před branku, ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel. Následně Indiáni hráli přesilovku, ale ta jim nevyšla, navíc v jejím závěru Dynamo udeřilo, když se po Hejdukově pasu prosadil Rajšl. Nedlouho na to mohl skóre navýšit Rada, ale Fíroň byl tentokrát proti.

TJ Start Luby (černo-červené dresy), ilustrační snímek.
Hokejové Luby sundaly plzeňský Rapid, na domácím kluzišti mu nasázely šest gólů

V 21. minutě se však podruhé prosadil Rajšl. Pak Dynamo špatně střídalo, ale Indiáni opět početní výhodu za příliš mnoho hráčů na ledě nevyužili. Ve třiadvacáté minutě sice pálil nebezpečně Hrdina, ale Chlad byl pozorný. Na druhé straně neměl přesný bekhend Bauer. Skóre se měnilo až v 25. minutě, kdy svou premiérovou branku v Klatovské hokejové lize vstřelil aktivní Rada. V té samé minutě vypíchl Novákovi kotouč Horák a pelášil sám na Fíroně, ale při zakončení trefil jen brankovou konstrukci. Následně dvakrát neuspěl Rada.

SHC Klatovy (na snímku hokejisté v bílých dresech), archiv.
Úvod? Zápas to ovlivnilo, zoufá si Straka. Další šance přijde na ledě Jablonce

Minutu před koncem prostřední části hry našel Novák svým pasem Thurnwalda, ale ten na Chlada nevyzrál. To však Indiány mrzet nemuselo, neboť se dokázal prosadit Hrdina. Dynamo ale v poslední minutě druhé třetiny tvrdě zareagovalo. Nejprve se ze středního pásma trefil Rajšl a dokonal hattrick. Následně se v ponechané výhodě prosadil produktivní Horák. Desítka byla dočepována.

Z kraje poledního dějství pálil nepřesně Novák. Ve třiatřicáté minutě zavál ledovou arénou chladný slovenský vítr, když se prosadil tatranský vlk Halas. O dvě minuty později se před Fíroně prodral Horák, ale gólman Indiánů dokázal zasáhnout. Pak se parádně trefil Hejduk a z desítky udělal dobře čepovanou dvanáctku. Poslední slovo měl agilní Horák, který ve 40. minutě svojí pátou brankou uzavřel účet na góly bohatého zápasu na konečných 13:2.

Autoři: Martin Karlík, Martin Mangl

Sokol Malá Víska (šedé dresy), ilustrační snímek.
Malá Víska roztrhala Buldoky, valentýnské rande s Baníkem bylo odloženo