S tímto vědomím dnes vyrážejí hokejisté Lasselsbergeru Plzeň do Českých Budějovic na souboj s tamním Mountfieldem.

„Zápas v Budějovicích, ale i potom ty tři domácí duely, budou nesmírně důležité. V těch se všechno zlomí. Buď půjdeme nahoru, nebo dolů,“ zdůrazňuje plzeňský útočník Michal Dvořák.

Po 43. kole totiž sedmá Plzeň (64 b.) ztrácela na šesté Vítkovice tři body, ale zároveň měla jen čtyři body náskoku na jedenáctý Třinec.

„Těch zbývajících pár kol, to musíme odehrát jako v play off. Natvrdo, na krev,“ burcuje Dvořák.

„Proti Varům podal tým výborný výkon, chyběl jen větší klid a sebedůvěra v koncovce. Na to jsme se v tréninku zaměřovali,“ říká asistent Milan Razým. „Budějovice jsou sice předposlední, ale vyměnily trenéra a body chtějí stejně jako my. Čeká nás znovu tvrdý souboj,“ připomíná minulé drama na jihu Čech.

To Plzeň vedla, prohrávala, a teprve při power play dosáhla na bod. Druhý ale v nájezdech získali Budějovičtí.

„Situaci nám komplikují nemoci, nejistý je start obránce Smreka,“ smutní asistent. Do plzeňské branky se vrací Roman Málek. „Spoléháme na něj,“ podotýká Razým.

Málek je zpátky, problém v tom nevidí

Roman Málek se znovu postaví mezi plzeňské tyče. Po čtyřzápasové pauze, kdy v brance Lasselsbergeru dostával šanci mladý Pavel Francouz. Jenže nedělní derby mu nevyšlo, a tak trenéři nasazují ostříleného matadora.
„Každý gólman je raději, když chytá, je v zápasovém nasazení, ale problém v tom nevidím,“ reagoval na nominaci jednatřicetiletý gólman.
S jakými ambicemi jedete na jih Čech?
Je jasné, že potřebujeme každý bod, nejlépe hned všechny tři.
Jenže zatímco doma jste předtím Budějovice dvakrát porazili, na jejich ledě jste neuspěli.
Tehdy šlo o takovou přetahovanou, která se rozhodla až v nájezdech. Asi se nyní tolik nepoženeme dopředu a zkusíme spíš využít chyb domácích.
Co říkáte situaci v tabulce?
Že je neuvěřitelně vyrovnaná, taková snad v extralize ještě nebyla. Pro nás o to horší, že celou sezonu se držíme v šestce a v závěrečné fázi začneme ztrácet. Nejvyšší čas to změnit.