Jaké byly příčiny tohoto nestandardního stavu, Deník zjišťoval u jednatele SHC Klatovy Radka Mužíka. „Prostě nás bylo tolik, kolik nás bylo. Kdo byl zdravý, tak hrál. Normálně nastupujeme k zápasům, žádný neodvoláváme. Někdy se hraje v deseti, jindy v patnácti. To je úplně normální. Třeba takový Most jezdil i bez trenéra. Příště by nás zase mělo být víc,“ okomentoval klatovskou sestavu v Kolíně Mužík.

Tuto sobotu čeká Klatovy zápas v Nymburce, který má stejně bodů jako ony. Velké změny oproti zápasu v Kolíně se v klatovské sestavě ale očekávat nedají. „Ani v Nymburce nás nebude tolik, kolik bych chtěl. Přál bych si, aby nás bylo alespoň na tři pětky,“ řekl k nejbližšímu utkání trenér Klatov Pavel Vostřák. I když současná šíře klatovského kádru fanoušky k optimismu neopravňuje, v závěru sezony by si lidé mohli najít cestu na klatovský zimní stadion ve vyšším počtu, než je tomu nyní. „Jsem domluvený s Martinem Strakou, že k poslednímu lednu si Plzeň stáhne všechny hráče z hostování, a tím pádem by mohli nastupovat v Klatovech,“ dodal klatovským fanouškům naději Vostřák.

Jednoduché to v současné době není ani pro hráče, kteří si musejí na ledě v každém zápase sáhnout až na dno. „Celou sezonu trénujeme v malém počtu hráčů a hrajeme na tři pětky. V Kolíně měli domácí čtyři formace a my jsme tam proti nim byli v deseti lidech. Je jasné, že jsme hotoví, fyzicky i psychicky. Ale proč k tomuto stavu došlo, nevím. Naším úkolem však je hrát za jakýchkoli podmínek a odvést na ledě maximum,“ řekl kapitán SHC Klatovy Jan Topinka.

Ilustrační foto
Týmy z krajského přeboru zahájily zimní přípravu