NED Hockey Nymburk, tradiční účastník druhé ligy, sezonu 2019/2020 odpískal. Skupina Střed, ve které figurují i hokejisté SHC Klatovy, tak bude mít pouze osm účastníků.

„Situace pro nás není příjemná. Celé vyústění vývoje od června ale k ničemu jinému ani dospět nemohlo,“ sdělil v úterý odpoledne prezident klubu Tomáš Netík. Nymburku se nepodařilo sehnat adekvátní náhradu za hromadný úprk několika hráčů včetně trenéra Pavla Bičiště, který z pracovních důvodů v týmu rovněž skončil. „Mužstvo jsme měli tři roky pohromadě a počítali jsme s tím, že se nic zlého dít nebude. Věděli jsme o Kroftovi a třech dalších hráčích, ale to by problém nebyl. Z loňského kádru nám ale zbylo jen třináct hráčů. A to už problém je,“ pokračoval Netík. „Šli zkrátka za lepšími podmínkami, nemám jim to za zlé,“ doplnil svou odpověď.

Nymburk měl v nové, revoluční sezoně třetí nejvyšší domácí soutěže nastupovat ve skupině Střed, kde by se utkal s Pískem, Táborem, Klatovy, Českými Budějovicemi, Kobrou Praha, Kolínem a také dvěma nováčky, Příbramí a exotickým výběrem China Golden Dragons. Rozlosování soutěže by se po nymburském konci ale měnit nemělo. Tak i tak, Klatovy přijdou o pět vzájemných duelů s mužstvem ze středních Čech.