A to se svěřencům trenéra Michala Straky nakonec povedlo, i když v cestě za plným bodovým ziskem vedlo několik trnitých překážek. V první třetině viděli diváci ve Slaném jednu branku. Bohužel, pro jejich smůlu, v domácí síti – trefil se totiž klatovský Vavřička, jenž slavil po přesné trefě do pravého horního rohu Stahlovi svatyně. V prostřední části však domácí zásluhou přesilovkové trefy Hampla vyrovnali. Ve třetí třetině ale klatovským borcům navrátil vedení Josef Roubal, na jehož trefu však ještě dokázal reagovat domácí Kučera. A opět v klasické početní výhodě. Na trefu Davida Roubala 1,8 sekundy před závěrečnou sirénou už ale Řisuty pochopitelně odpovědět nestihly. Klatovy tak vyhrály počtvrté v řadě. Šanci na pátý tříbodový úspěch budou mít již v sobotu, kdy od 17.30 hodin hostí hokejisty Kolína.

„Těžký zápas, který se nám herně moc nevydařil. Sice jsme první třetinu vyhráli, ale nikdo by se nemohl divit, kdyby to bylo opačně. Domácí hráli urputně, agresivně. Pak domácí vyrovnali a až třetí třetina byla z naší strany dobrá. Už to vypadalo, že zápas půjde do prodloužení, ale my jsme dvě sekundy před koncem vstřelili gól. Řisuty byly v šoku, my jsme byli naopak moc rádi,“ uvedl kouč Klatov Michal Straka.

HC Řisuty – SHC Klatovy 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 24. Hampl (Šíma, Řepka), 54. Kučera (Libovický, Patyk) – 12. Vavřička (Hanzlík, Slavík), 51. J. Roubal (Rubner, Leština), 60. D. Roubal (Tulačka, Staněk). Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Vyštejn – Kurtin, Beneš.

Sestava Klatov: Beran – Houdek, Šiller, Staněk, Slavík, Leština, Sysel – Rohla, Rubner, Reitspies, Hanzlík, Markov, Matiášek, Tulačka, J. Roubal, Uhlík, Švarc, D. Roubal, Vavřička. Trenéři: Michal Straka, Ivan Vlček.