Na nadcházející druholigový soutěžní ročník 2008/2009 se pilně připravují klatovští hokejisté.


„Trénovat jsme začali v dubnu. Máme za sebou první polovinu letní suché přípravy, při níž jsme nabírali především fyzickou kondici. Nyní se soustředíme na rozvoj dynamiky. Naposled před dovolenou se sejdeme ve čtvrtek 26. června. Začátkem srpna vyjedeme poprvé na led,“ uvedl trenér druholigových hokejistů SHC Klatovy Pavel Čuban, který se snaží svěřencům tradiční letní dril zpestřit účastí na různých sportovních akcích. „Zahráli jsme si například přátelsky fotbal s FC Mantov, zúčastnili jsme se pěkného nohejbalového turnaje v Otíně,“ upřesnil informace kouč.


Mezi hokejisty tradičně ne příliš populární suché letní přípravy se účastní zhruba osmnáct hráčů. „Přístup je hodně individuální. Já hráčům pořád připomínám, že to rozhodně nedělají kvůli mně, ale především pro sebe. A jak poctivá příprava letní byla, se pak ukáže v zimě. Ne nadarmo se říká těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Ale to jádro, které trénuje pravidelně, opravdu maká. Příkladem všem mohou v tomto směru být Martin Klaus, který k přípravě přistupuje opravdu profesionálně. Poctivě dřou Radek Mužík a Jiří Maxa, který mne mile překvapil, Martin Holý, Jaroslav Hobl,“ uvedl trenér, který ale zároveň připomněl, že ví, jak je pro hráče těžké skloubit hokej se zaměstnáním či studijními povinnostmi.


S týmem Pavla Čubana se už tři týdny na nadcházející druholigovou sezonu připravuje zkušený obránce Václav Fiala, který se do Klatov vrací po ročním působení v Rokycanech. „Je to hokejový život. Vzhledem k potížím s beky v závěru minulé sezony a kvalitám Fialy, jsem rád, že se vrátil,“ konstatoval Čuban, podle kterého vedení klatovského klubu ještě usiluje o další hráčské posily jak defenzivních tak ofenzivních řad. „Je předčasné hovořit o konkrétních jménech,“ dodal Čuban. Ten na otázku, zda se jedná o hokejisty, kteří už v Klatovech hráli, odpověděl: „No comment.“